1

Panevėžio rajono savivaldybės meras P. Žagunis: „Pandemija gyventojų neįveikė“

Panevėžio rajono meras Povilas Žagunis išlydint 2021-uosius metus pastebėjo, kad jie mažai kuo skiriasi nuo prieš tai buvusiųjų – 2020-ųjų, nes ir šie besibaigiantys metai pažymėti pandemijos ženklu.

Darbai nesustojo

Tačiau merą džiugina faktas, kad net ir sudėtingais metais gyvenimas, darbai Panevėžio rajone nesustojo.

Darbų nesusistabdė netgi kritinis laikotarpis. Panevėžio rajono gyventojų pandemija neįveikė – jie neištežo, o dirbo, kūrė, rūpinosi, statė, gyveno. Todėl per 2021-uosius buvo įgyvendinta nemažai projektų, kurių vertę galima įvertinti ne tik pinigais, bet ir sukurtomis naujomis darbo vietomis, naujais statiniais, sutvarkytomis viešosiomis erdvėmis“, – pasakojo P. Žagunis.

Atidavė pagarbą medikams

Pasak Panevėžio rajono mero, šiais metais ypač sutelktai dirbo medikai, o jų nepriekaištingas triūsas skatino dirbti ir kitų sričių specialistus.

„Jiems teko nepavydėtina dalia atlaikyti pagrindinį pandemijos smūgį. Medikai atsilaikė. Didžiausia pagarba jiems, kad negailėdami jėgų dirbo pirmose fronto linijose. Todėl drąsiai galima sakyti, kad medikų įkvėpti puikiai darbavosi ir kitų sričių specialistai kurdami didelius darbus Panevėžio rajone. 2021 metai buvo bendro žmonių darbo, susikaupimo, susiklausymo, dėmesio ir rezultatų siekimo metai“, – didžiavosi medikais meras P. Žagunis.

Metai – daugeliui iššūkis

Panevėžio rajono meras mano, kad šių besibaigiančių metų išskirtinumas, jog jie daugeliui žmonių buvo iššūkis.

„Tačiau per 2021 metus buvo vykdoma daug projektų. Vieni jų užbaigti, kiti tęstiniai ir persikelia į kitus – 2022 metus. Didžiausi projektai – viešųjų erdvių sutvarkymas. Darbai vyko Krekenavoje, Ramygaloje, Velžyje, Piniavoje. Nemažai darbų padaryta tvarkant Panevėžio rajono kelius, rajono gyvenviečių gatves. Vienos gatvės išasfaltuotos naujai, kitos užlopytos“, – skaičiavo nuveiktus darbus P. Žagunis.

Pasak Panevėžio rajono vadovo, labai džiaugiamasi įvykdytais darbais Piniavoje, Krekenavoje ir kitose rajono gyvenvietėse.

„Praplėsta Piniavos ikimokyklinė ugdymo įstaiga – įrengta sporto salė. Pavyko su Krekenavos kultūros centru – daugiau nei metus trukę centro renovacijos darbai baigti. Daugiau kaip milijono eurų vertės statybinis projektas pakeitė Krekenavos kultūros centro pastato išorę ir vidų iš esmės, ir renovuotas statinys atvėrė duris kaip moderni įstaiga, kurioje šviesu, erdvu, šiuolaikiška. Džiaugiuosi įrengtais senelių globos namai Gustonyse. Tokios socialinės įstaigos jau veikia Ramygaloje, Krekenavoje. Todėl rajone turime tris įstaigas, kuriose saugiai gali gyventi senjorai“, – pasakojo meras.

Bendruomenės aktyvios

Panevėžio rajono meras teigė, kad būtų galima daug pasakoti apie nuveiktus darbus kiekvienoje srityje, ir suskubo pabrėžti veiklių vietos bendruomenių indėlį.

„Didžiuojuosi Panevėžio rajono klestinčiomis bendruomenėmis, jų aktyvia veikla, iniciatyvomis, užmojais. Tokie iniciatyvūs žmonės ir yra kaimo stiprybė, jų pastangų dėka Panevėžio rajonas kasmet tampa vis gražesnis ir jaukesnis gyventi, kurti šeimas, auginti vaikus. Juolab kad šiais metais net keturiolikai Panevėžio rajono bendruomenių – jų parengtiems projektams finansuoti Nacionalinė mokėjimo agentūra skyrė paramą, iš viso skirta 44 tūkstančiai 387 eurai“, – teigė P. Žagunis ir sakė, kad bendruomenės jau ruošiasi 2022 metų darbams.

Projektai įvertinti

Panevėžio rajono meras nepamiršo pagirti Vietos veiklos grupės (VVG) vykdytų ir įvertintų projektų.

„Lietuvos nacionalinės vartotojų federacijos vykdytos projektų atrankos „Lietuvos kaime gera gyventi – 2021“ apdovanojimai įteikti Panevėžio rajono VVG projektams. Apdovanoti du projektai. Tai – Panevėžio rajono kaimo bendruomenės „Pažagieniai“ bendruomeninio verslo projektas „Mobilus SPA“ bei socialinio verslo kūrimo ir plėtros projektas VšĮ „Miežiškių bendruomeniniai vaikų globos namai“. Jo metu buvo sukurta infrastruktūra socialinės globos paslaugoms vaikams, likusiems be tėvų globos, teikti“, – aiškino P. Žagunis.

Darbai įvertinti apdovanojimais

Rajono vadovas džiaugėsi apdovanojimu – „Aukso krivūlės“ statulėle.

„Labai didžiuojuosi „Aukso krivūlės“ statulėle, kurią „Už vietinės ekologiškos produkcijos vartojimo skatinimą ikimokyklinio ugdymo įstaigose“ skyrė Žemės ūkio ministerija. Kelias link šio įvertinimo prasidėjo dar 2008 metais, kai iš vietos ūkininkų išaugintų obuolių vaikams pradėtos spausti ir tiekti sultys. Apdovanojimas – tikrai malonus ir labai džiaugiamės, kad jis skirtas mūsų Savivaldybei“, – geros nuotaikos neslėpė meras P. Žagunis.

Tęsdamas metų apžvalgą meras pasakojo:

„Pagirtinai dirba Panevėžio rajono kultūrinę veiklą vykdančios įstaigos ir Panevėžio rajone registruotos nevyriausybinės organizacijos. Jos Lietuvos kultūros tarybai šiais metais pateikė 62 projektus, iš jų finansuoti 29 įvairių sričių kultūros projektai. Jiems įgyvendinti Lietuvos kultūros taryba skyrė 186 tūkstančius eurų, dar 60 tūkstančių eurų – Panevėžio rajono savivaldybė.“

Verslo pandemija nesustabdė

Panevėžio rajono vadovas didžiavosi ir verslo įmonėmis, kurių veiklos nesustabdė pandemija.

„Panevėžio rajonas nuo seno išskirtinis tuo, kad požiūris į verslą yra prioritetinis. Todėl sudarytos sąlygos verslui tokios, kad žmonės nori dirbti verslo įmonėse. Džiaugiuosi, kad Lietuvos eksporto prizas įteiktas Panevėžio rajono įmonei – Velžyje veikiančiai UAB „Soltera“. Be to, negaliu nepaminėti ir kitų puikiai žinomų įmonių: „Raguvos baldai“, „Dominari“, „Auresa“, „Pas Katiną“, „Baldgina“, „Radviliškių kaimo kepykla“. Jų pasiekimai geri ir verslui puikiai sekasi“, – teigė P. Žagunis.

Palinkėjo tęsti pradėtus darbus

Dėkodamas ne tik visai Savivaldybės administracijai, bet ir visoms rajono įstaigoms – švietimo, kultūros, socialiniams darbuotojams – geranoriškiems gyventojams, P. Žagunis priminė, kad po visų švenčių vėl laikas kibti į darbus.

„Jau galime padėti tašką ties 2021-aisiais – šventinis laikotarpis baigėsi, bet dedant metų pabaigos tašką reikia suplanuoti ir tęsinį. Linkėjimai – tradiciniai. Pirmutinis linkėjimas – užbaigti reikalus su pandemija ir suvaldyti ją. Kuo daugiau sveikatos, kantrybės žmonėms! Visiems turėti vilties ir tikėjimo, kad 2022 metais būsime sveiki, tvirti ir, įvertinę gyvenimą išmoktomis pamokomis, gyvensime toliau“, – linkėjo stiprybės ir kantrybės Panevėžio rajono meras.


Tekstas Raimondos Mikučionytės (“Tėvynė”)

Nuotr. R. Ančerevičiaus ir Panevėžio rajono savivaldybės