Panevėžio rajono savivaldybė jungiasi prie nacionalinio miškasodžio iniciatyvos

Panevėžio rajono savivaldybės administracija, iki šiol aktyviai dalyvaudavusi tradicinėse medžių sodinimo talkose, ir šiemet, balandžio 20 dieną, sodinukais puoš gimtinę.

Tai viena iš bendruomeniškų veiklų, išreiškiančių žmogaus rūpestį gamta bei būsimomis kartomis ir ilgalaikė investicija į šalies ateitį.

Šiemet miškasodžio tema ypatinga – talkininkai kviečiami įprasminti reikšmingiausią šįmetį kultūros įvykį – Lietuvos dainų šventės šimtmetį – ir ta proga pasodinti 100 girių.

„Kad giria žaliuotų“ – taip pavadinta vasarą vyksianti Dainų šventė, kurioje žada dalyvauti beveik 37 tūkstančiai dalyvių. Tad jei kiekvienas pasodintų bent po medį,  Lietuva ne tik dainuotų, bet ir dar labiau žaliuotų.

“Nebepakanka šokti ir dainuoti apie tai, kokios įspūdingos mūsų girios. Šiandienos realybė reikalauja imtis konkrečių veiksmų, ir tokiems veiksmams norime sutelkti mūsų gausią bendruomenę”,– rašoma Lietuvos nacionalinio kultūros centro kvietime visoms šalies savivaldybėms dalyvauti miškasodyje.

Miškasodžio organizatoriai – Valstybinių miškų urėdija ir Lietuvos nacionalinis kultūros centras – skelbia, kad registracija būtina. Registruotis galima tiek individualiai, tiek kolektyvais, grupėmis  www.registracija.vmu.lt.


Savivaldybės informacija