Panevėžio rajono pasididžiavimas „Raskila“ – tarptautinio konkurso laureatė

Miežiškių kultūros centro moterų vokalinis ansamblis „Raskila“, vadovaujamas Linos Kairytės, pripažintas vienu geriausių kolektyvų tarptautiniame moterų chorų ir vokalinių ansamblių festivalyje-konkurse „Vox Maris“.

Antrą kartą Klaipėdoje vykęs renginys sukvietė nemažai moterų chorų ir vokalinių ansamblių iš Lietuvos, Latvijos, Ukrainos, kurie tris dienas dalyvavo koncertuose ir varžėsi konkurse. Jis buvo išties aukšto lygio, jame dalyvavo ne vien kultūros centrų kolektyvai, bet ir muzikos kolegijos, dainavimo studijos ansambliai. Tarptautinė komisija konkurso dalyvius įvertino gana aukštais balais – daugelį  nusprendė apdovanoti I laipsnio diplomais. Toks atiteko ir Miežiškių „Raskilai“. Mūsų dainininkėms komisija skyrė trečią pagal dydį balų skaičių. Ansamblis nusileido tik geriausiam konkurso ansambliui iš Lvivo, Ukrainos, ir didelį pripažinimą pelniusioms kolegėms iš Šakių rajono.

Svariu įvertinimu miežiškietėms tapo ne vien aukšta vieta konkurse, bet ir komisijos skirtas specialusis prizas už geriausią sakralinės muzikos kūrinio atlikimą. Tas geriausiai atliktas kūrinys – ansamblio vadovės Linos Kairytės sukurtas „O magnum mysterium“.

Miežiškių kultūros centro ansamblis „Raskila“ – 28 metus gyvuojantis kolektyvas, turintis platų repertuarą, nuolat koncertuojantis savo krašto renginiuose, įvairiuose Lietuvoje vykstančiuose festivaliuose, dalyvaujantis Dainų šventėse, pelnantis laureato vardą ir laimintis prizines vietas Lietuvos bei tarptautiniuose konkursuose. Net keletui Miežiškių kultūros centro ansamblių vadovaujanti Lina Kairytė yra ne tik aukštų įvertinimų pelniusi chorvedė, bet ir kompozitorė, kurios kūrinius dainuoti renkasi daugybė Lietuvos chorų ir ansamblių.


Savivaldybės informacija