Panevėžio rajono mokiniai dėl verslo įmonių iššūkių varžėsi aukcione

Pirmadienį, balandžio 3 d., Panevėžio robotikos centre „Robolabas“ vyko iniciatyvos „Pamokos matuojasi Panevėžio rajoną: iššūkių serija“ renginys-aukcionas, kurio metu beveik 70 Panevėžio rajono mokinių varžėsi dėl galimybės „nusipirkti” vieną iš penkių Panevėžio rajone veikiančių įmonių pasiūlytų iššūkių.

„Džiaugiuosi, kad Panevėžio rajono mokiniai turės galimybę gyvai susipažinti su verslo įmonių veikla, ir nuoširdžiai dėkoju verslo įmonėms, kurios sutiko priimti mūsų aktyvų ir žingeidų jaunimą, taip padėdamos jiems ateityje galbūt pasirinkti ir savo gyvenimo profesiją. Labai tikiuosi, kad toks glaudus bendradarbiavimas tarp verslo ir švietimo įstaigų suteiks daug gerų patirčių“, – renginio metu sakė Panevėžio rajono savivaldybės administracijos jaunimo reikalų koordinatorė Sandra Budreikienė.

Į renginį susirinko net 14 komandų iš Raguvos, Ramygalos, Velžio, Dembavos, Naujamiesčio, Smilgių, Krekenavos ir Paįstrio gimnazijų ir progimnazijų, kurios entuziastingai rungėsi dėl UAB „Panevėžio regiono atliekų tvarkymo centro“, žemės ūkio kooperatyvo „Panevėžio aruodas“, UAB „Šaldymo technologijos“, UAB „Aukštaitijos vandenys“ ir UAB „Gikniaus Kaukas“ pateiktų iššūkių.

Šis renginys – tik pati pradžia. Iššūkius įsigijusios komandos turės galimybę apsilankyti minėtose įmonėse, susipažinti su jų veikla, o tuomet, pritaikiusios pamokų metu įgytas žinias, šiuos iššūkius spręs. Mokiniai gilinsis į atliekų rūšiavimo ir perdirbimo niuansus, domėsis inovatyviais augalų ekstrakcijos procesais, aiškinsis šaldymo ir vėsinimo technologijų pritaikomumo galimybes, vertins saugaus vandens savybes bei analizuos tokių gamybinių medžiagų kaip polivinilchloridas (PVC) panaudojimo būdus ir ateities perspektyvas.

Aukcione iššūkius įsigijo penkios komandos:

  • UAB „Panevėžio regiono atliekų tvarkymo centro“ iššūkį laimėjo Velžio gimnazijos 9B klasė,
  • Žemės ūkio kooperatyvo „Panevėžio aruodas“ – Krekenavos Mykolo Antanaičio gimnazijos 9 klasė,
  • UAB „Šaldymo technologijos“ – Krekenavos Mykolo Antanaičio gimnazijos 10 klasė,
  • UAB „Aukštaitijos vandenys“ – Velžio gimnazijos 10B klasė,
  • UAB „Gikniaus Kaukas“ – Velžio gimnazijos jungtinė 11A ir 11B klasių komanda.

Iššūkių sprendimai bus pristatomi baigiamajame renginyje gegužės pabaigoje, juos vertins kompetentinga komisija, o nugalėtojų lauks prizai.

Mokiniams, aukciono metu neįsigijusiems iššūkių, Panevėžio švietimo centro padaliniai robotikos centras „RoboLabas“ ir Panevėžio regioninis STEAM atviros prieigos centras įsteigė prizus – kvietimus į edukacines veiklas.