Panevėžio rajono bendruomenių sąjunga minėjo veiklos dvidešimtmetį

Snieguotą ir šaltą gruodžio 2 d. vakarą bendruomenių atstovai ir svečiai rinkosi Panevėžio muzikiniame teatre, kur buvo minimas Panevėžio rajono bendruomenių sąjungos veiklos dvidešimtmetis ir pristatoma šią sukaktį įamžinti knyga „Mūsų kelias“, kurioje aprašoma bendruomenių kūrimosi ir gyvavimo istorija.

Susirinkusiems pristatydama tik iš spaustuvės paimtą knygą, į kurią sudėtos pačios gražiausios žmonių mintys, patirtys ir prisiminimai apie mūsų kartu nueitą kelią, dėkojau rėmėjams Panevėžio r. savivaldybės administracijai, Panevėžio Kredito unijai, verslininkams Audronei ir Albinui Kisieliams, Česlovui Kalundai ir ūkininkui Mikui Pačekajui be kurių paramos nebūtume turėję šios knygos.

Bendruomeniečius sveikino ir nuveiktais darbais džiaugėsi ilgametis sąjungos pirmininkas Kazimieras Binkis. Meras Antanas Pocius dėkojo už bendrystės kūrimą bei įteikė padėką Panevėžio rajono bendruomenių sąjungos steigėjui Rimantui Banevičiui už indėlį kuriant bendruomenių sąjungą ir telkiant bendruomenes prasmingai savanoriškai veiklai. Seimo narė Guoda Burokienė linkėjo būti aktyviais savo krašto kūrėjais, įteikė padėkas ilgamečiams bendruomenių sąjungos tarybos nariams Marijai Povilonienei ir Kazimierui Binkiui. Susitelkimo ir bendrystės linkėjo Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos pirmininkė Virginija Šetkienė. Europos parlamentaro Bronio Ropės padėjėja Jūratė Žilinskienė perdavė parlamentaro padėką už kaimo gyventojų interesų atstovavimą, nuolatines įžvalgas ir aktyvų bendradarbiavimą. Seimo nario Tomo Tomilino padėjėja Regina Patalauskienė už aktyvią ilgametę savanorišką bendruomeninę veiklą įteikė padėkas sąjungos tarybos narėms Birutei Grabauskienei ir Jolantai Silgienei. Bendruomeniečius sveikino Panevėžio r. savivaldybės tarybos narys Povilas Žagunis, Vietos veiklos grupės pirmininkė Vilma Juodagalvytė-Baranoskaja, bendruomenių pareigūnai Darius Petraitis ir Sandra Kareckė, Panevėžio r. neįgaliųjų draugijos pirmininkė Aurelija Petronienė, Lietuvos tautodailininkų sąjungos Panevėžio skyriaus pirmininkė Audronė Virbalienė, Upytės tradicinių amatų centro direktorė Aušra Sidorovienė, seniūnų vardu susirinkusius sveikino Panevėžio seniūnijos seniūnas Saulius Skrebė, bei gausus būrys Panevėžio r. bendruomenių lyderių ir tarybos narių.

Po gausybės sveikinimų susirinkusiems koncertavo Panevėžio muzikinio teatro pučiamųjų instrumentų orkestras „Garsas“, savo atliekamus kūrinius dovanojo šiuo metu Karališkojoje muzikos akademijoje studijuojanti panevėžiete Valerija Iljinaitė ir Nacionalinio operos ir baleto teatro solistas Juozas Jatužas. Nuotaikingoje programoje skambėjo gražiausios arijos ir duetai iš populiariosios ir klasikinės muzikos repertuaro. Koncerte netrūko svinguojančių ritmų, džiazo improvizacijų, ir specialiai šventinei programai parengtų kūrinių.

Albertas Enšteinas yra sakęs, jog gyvenimas, nugyventas dėl kitų, yra vertas gyvenimo. Juk tiek daug gražių iniciatyvų bendruomenėse gimsta siekiant padėti, pasidalinti patirtimi, sukurti jaukesnę aplinką. Kiekviena susikūrusi bendruomenė – tai didelė šeima, kurioje matomas ir girdimas kiekvienas, ieškoma bendro tikslo, kur atviros ne tik durys, bet ir širdys.

Vėlų vakarą išsiskirstėme gėrio ir bendrystės pripildytomis širdimis, rankose laikydami knygą, kurią kūrėme visi kartu, kurios puslapiuose sugulė gražiausi prisiminimai ir patirtys. 


Panevėžio r. bendruomenių sąjungos pirmininkė Odeta Baltramiejūnienė