Panevėžio r. pradinių klasių mokinių skaitymo skatinimo projekto „Kartu skaityti gera…“ konkursas „Viena knyga“

Birželio 1 d. Panevėžio r. pradinių klasių mokiniai dalyvavo konkurse „Viena knyga“. Net 46 klasių mokiniai ne tik linksmai praleido laiką, bet ir įsivertino skaitymo gebėjimus. Šis konkursas yra ilgalaikio Panevėžio r. mokinių skaitymo skatinimo projekto „Kartu skaityti gera…“ baigiamasis renginys. Projektą inicijavo rajono pradinio ugdymo mokytojų iniciatyvinė grupė. Jis vykdomas jau antrus metus. Projekto partneriai – Panevėžio r. Švietimo, kultūros ir sporto skyrius, Panevėžio r. švietimo centras, Panevėžio r. savivaldybės viešoji biblioteka.

 Projekto tikslas – skatinti mokinių skaitymo motyvaciją įtraukiant visus mokyklos bendruomenės narius.

Kasmet mokiniai skaito bibliotekų darbuotojų ir mokytojų atrinktas knygas. Šiais metais buvo pasiūlytos prozininko, gamtininko, fotografo, aplinkosaugininko, radijo laidų vedėjo Selemono Paltanavičiaus knygos: 1–2 klasėms – „Spalvoti ežiuko sapnai“, 3–4 klasėms – „Velniukas ir vieversiukas“ bei „Lietuvos gyvūnų didžioji knyga“. Mokiniai knygas skaitė namuose savarankiškai, klasėje kartu su mokytoja. Net ir mokantis nuotoliniu būdu vaikai sulaukė svečių–skaitovų: mamų, tėčių, senelių, močiučių. Ištrauką mokiniams skaitė net mokyklos direktorius! Juk diskutuoti apie knygą su įvairaus amžiaus ir įvairios patirties skaitovais yra taip įdomu! Svečiai–skaitovai ne tik dalyvavo diskusijose, bet ir noriai dalijosi savo vaikystės skaitymo patyrimais, deklamavo mėgstamiausią vaikystės eilėraštį. Džiugu, kad mokiniai turėjo puikią galimybę pajusti knygos svarbą kiekvienam iš mūsų.

Į projekto veiklą aktyviai įsitraukė ir mokytojai. Kartu su mokiniais jie ne tik skaitė projekto knygas, diskutavo, debatavo, piešė bei vykdė kitas veiklas, tačiau ir parengė patrauklias bei  įdomias konkurso „Viena knyga“ užduotis. Užduočių rengimo komisiją sudarė po vieną pradinio ugdymo mokytoją iš visų rajono mokyklų.

Šį mokinių skaitymo skatinimo projektą tęsime ir kitais mokslo metais.


Panevėžio r. pradinio ugdymo mokytojų metodinės grupės pirmininkė Jolanta Andriuškevičienė