Panevėžio r. bendruomenių sąjungos narių išvyka į Klaipėdos kraštą

Panevėžio r. bendruomenių sąjungos vienas pagrindinių veiklos tikslų yra narių švietimas ir bendradarbiavimo skatinimas. Vasario 3– 4 dienomis būrys bendruomeniečių, siekiančių pamatyti, pažinti, išmokti bei patirti leidosi į kelionę.

Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejuje keliautojus pasitikęs muziejaus direktorius Vytautas Rutkauskas papasakojo apie Rietave kadaise gyvenusius kunigaikščius Oginskius, apie paskutinę šios giminės rezidenciją šiame mieste, kurią  išgarsino unikalių socialinių reformų, švietimo, kultūros, mokslo, technikos naujovių proveržis, meno kūrinių, archeologijos, senovinių ginklų, muzikos instrumentų rinkiniai, puošniai įrištų muzikinių natų, partitūrų kolekcija, turtinga dvaro biblioteka. Muziejininkas pristatė šiuo metu muziejuje eksponuojamą dailininko Juozo Vosyliaus tapybos darbų parodą „Žydintys ir lūžtantys horizontai“, bei ilgalaikę parodą „Dingusio paveldo sugrįžimas“, kurią sudaro dvi ekspozicijos“ „Oginskių muziejinio paveldo vertybės: fonas ir akcentai“ ir „Žemaitijos dvarų ir bažnyčių lobiai“. Prieš atsisveikinant Vytautas Rutkauskas keliautojus dar palydėjo į šv. arkangelo Mykolo bažnyčią, kurios kertinį akmenį šventino vyskupas Motiejus Valančius, o finansavimą statyboms skyrė kunigaikščiai Oginskiai.

Svečiuodamiesi Klaipėdos r. Brožių kaimo bendruomenės namuose keliautojai stebėjosi jų iniciatyvumu, aktyvumu ir bendryste. Bendruomenės pirmininkė Vida Riaukienė papasakojo apie vykdomas veiklas ir įgyvendinamus verslumo projektus, įsisavintas Europos Sąjungos lėšas. Brožių kaimo bendruomenė įsirengė maisto gaminimo bloką ir daržovių perdirbimo bei sultinio gamybos cechą, kuriuose gamina maistą, verda koncentruotą sultinį, jį fasuoja. Jau keli metai Brožių kaimo bendruomenė teikia visas maitinimo paslaugas įmonių renginiams ir išvežiojamo maitinimo paslaugą. Paskanavę šviežiai virto sultinio, pasistiprinę dar karštais kibinais, apžiūrėję maisto ruošimo patalpas, pasišnekučiavę su vietos bendruomeniečiais, padėkoję pirmininkei Vidai Riaukienei už šiltą priėmimą, o savo kraštietei Jūratei Žilinskienei už suorganizuotą susitikimą tęsėme  kelionę link jūros.

Įsikūrę ir pailsėję Radailių dvare keliautojai savo dienos programą tęsė Klaipėdos Žvejų rūmuose. Visus sužavėjo kupinas temperamento ir aistros miuziklas „Smuikininkas ant stogo“, kuriame pristatomas ryškus žydų gyvenimo mažame miestelyje koloritas. „Smuikininko ant stogo“ pagrindinė mintis – tradicija. Ji ypatingai svarbi pagrindiniam miuziklo veikėjui – pienininkui Tevjė. Tačiau senieji papročiai neišlaiko pasipriešinimo su jaunąja, kitaip į pasaulį žiūrinčia karta… Tevje prisitaiko prie šiuolaikinių situacijų, norėdamas kad jo šeima būtų laiminga, jis keičia savo įsitikinimus, laužo tradicijas. Pasibaigus miuziklui išėjome su mintimi, kuria pasidalino pagrindinis veikėjas Tevje „Mums negali užtekti tik svajoti, reikia dar ir labai tikėti bei dirbti, kad svajonė virstų realybe“. Ši mintis aktuali ir bendruomenės, kad pasiektume tai apie ką svajojame, turime tikėti ir dirbti.

Kitos dienos rytą pradėję Radailių dvaro SPA baseinų ir pirčių komplekse, pasivaikščioję po miestelį, pasigrožėję gamtos sukurtu žiemos peizažu, lydimi gidės Daivos Mulevičienės ir klausydami jos pasakojimų keliavome po Klaipėdos miestą. Žuvies turguje nusipirkome lauktuvių namiškiams. Atsisveikinti su Klaipėdos kraštu stabtelėjome prie ypatingai šaltos ir pasišiaušusios jūros.

Kelionės metu bendruomeniečiai kūrė teigiamus tarpusavio santykius, stiprino kultūrinę, pažinimo bei socialinę, emocinę kompetencijas. Pažino krašto kultūrą, vertybes, istoriją. Susitikę su Brožių kaimo bendruomene dalinosi gerąja patirtimi, užmezgė draugystę, kuri tikimės ir ateityje leis bendradarbiauti įgyvendinant projektines ir kitokias veiklas.


Panevėžio r. bendruomenių sąjungos pirmininkė Odeta Baltramiejūnienė