Pagerbti bendruomenių savanoriai

Lapkričio 9 dieną VDU Žemės ūkio akademijoje vyko VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūros organizuotas renginys skirtas Savanorystės metams paminėti, kurio metu buvo pagerbti ir apdovanoti konkurso „Mūsų bendruomenės savanoris 2022“ nugalėtojai.

Renginio pradžią paskelbusi VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūros socialinio bendradarbiavimo skatinimo skyriaus vedėja Kristina Mockutė kalbėjo, jog savanorystė tai veikla, kai žmogus dalį savo laiko, žinių ir asmeninės patirties atiduoda dirbdamas visuomenei naudingą darbą, nesiekdamas šlovės ir už tai negaudamas jokio piniginio atlygio,  tačiau gaudamas  didžiulę, pinigais neįvertinamą, dvasinę dovaną – širdies šilumą.

Susirinkusius sveikino Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūros direktoriaus pavaduotojas Simonas Pusvaškis ir Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos Verslo ir kaimo plėtros vadybos katedros profesorė Vilma Atkočiūnienė, kurie kalbėjo, jog visi, dirbantys bendruomeninėse veikloje, turi rasti laiko pasidžiaugti ir pasikalbėti, turi turėti laiko padrąsinti vieni kitus. Tik taip bus įžiebta savanorystės ugnelė, kurią kurstant padrąsinimu, palaikymu ir įvertinimu, ji nuolat rusens kiekvieno bendruomenininko širdyje. Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos pirmininkė Virginija Šetkienė savo kalboje kėlė klausimą ar bendruomenininkas yra lygus savanoriui. Gaila, tačiau kol kas žmonės, kurie savo noru savo laiką, jėgas ir energiją skiria, tam, kad puoselėtų krašto tradicijas, tvarkytų viešąsias erdves ar rūpintųsi šalia esančiais vienišais, dėmesio ir rūpesčio stokojančiais žmonėmis, teisės aktuose nėra laikomi savanoriais.

VšĮ „Socialinis veiksmas“ vadovė Milda Lukoševičiūtė skaitė pranešimą „Savanorystės samprata ir principai – nuo pasaulio iki vietos bendruomenės“. Dalyviai pasitikrino savo žinias dalyvaudami interaktyvioje viktorinoje, diskusijų metu aiškinosi kas pagal juos yra „sėkminga savanorystė“. Dirbdami grupėse bandė rasti visiems patraukliausią būdą, kaip pritraukti ir išlaikyti savanorius bendruomeninėse veiklose.

Antrojoje renginio dalyje buvo paskelbti konkurso „Mūsų bendruomenės savanoris 2022“ nominacijų nugalėtojai, įteiktos padėkos aktyviems bendruomenių savanoriams.

Padėka „Už įkvepiantį įsitraukimą“ įteikta gyventojų bendruomenės centro „Molainiai“ narei Eglei Rudinskienei, kuri jau ilgus metus prisideda prie bendruomeninės veiklos, padeda organizuojant renginius, vaikų šventes, kuria ir maketuoja skelbimus, rūpinasi bendruomeninių veiklų viešinimu. Eglės iniciatyva bendruomenė auga ir stiprėja.

Padėka „Už ilgametę savanorystę“ įteikta Bernatonių bendruomenės pirmininkei Rėdai Onai Manikienei, kurios dėka Bernatonių bendruomenė yra itin susitelkusi ir iniciatyvi. Bernatoniuose kasmet vyksta tradicinės šventės, organizuojamos talkos, nuolat gražėja gyvenamosios vietovės aplinka, prižiūrimi bendruomenės namai, įgyvendinami projektai, rūpinamasi kiekvienu kaimo gyventoju. Rėda Ona Manikienė ilgametės savanorystės pavyzdys.

Džiugu, jog ir kitose konkurso „Mūsų bendruomenės savanoris 2022“ nominacijose buvo paminėti Panevėžio rajono bendruomenininkai. Už įkvepiantį įsitraukimą žodžiu padėkota bendruomenės centro „Molainiai“ narei Linai Rudelienei. Už novatoriškumą ir kūrybiškumą – senjorų asociacijos „Velžynė“ pirmininkei Snieguolei Revotienei ir molainiškei Daliai Kisielienei. Janinai ir Vytautui Trumpiškiams už universalumą ir įvairiapusiškumą (senjorų asociacija „Velžynė“). Už telkiančią lyderystę – Smilgių bendruomenės centro „Bitė“ pirmininkei Astai Kačarauskienei. Už ilgametę savanorystę padėkota gyventojų bendruomenės centro „Šuoja“ pirmininkei Danutei Kelpšaitei, ilgamečiam Molainių bendruomenės pirmininkui Erlandui Janėnui, senjorų asociacijos „Velžynė“ tarybos narei Angelei Vilčinskienei, gyventojų bendruomenės centro „Molainiai“ tarybos narei Laurai Mackevičienei.

Prisiminimui nusifotografavę bendruomeniečiai pabiro po Lietuvą. Kiekvienas skubėjo į savo namus, į savo bendruomenę – vėl telkti, kurti, rūpintis ir auginti bendrystės sparnus kiekvienam, šalia esančiam.


Panevėžio r. bendruomenių sąjungos pirmininkė Odeta Baltramiejūnienė