Ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medalis – Panevėžio rajono pažibai Jovitai Barolienei

Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos dekretu ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medalis suteiktas Panevėžio rajone Geležių miestelyje gyvenančiai Jovitai Barolienei.

Šie garbingi apdovanojimai motinystei, globai ar rūpybai nusipelniusiems asmenims kasmet teikiami Lietuvos Respublikos Prezidentūroje, minint Motinos dieną. Šiemet iškilminga apdovanojimų ceremonija vyks gegužės 4-ąją.

J. Barolienė su sutuoktiniu Virginijumi dorais žmonėmis užaugino tris vaikus.

31 metų sūnus Ailandas Panevėžio darbo rinkos mokymo centre įgijo žemės ūkio specialisto kvalifikaciją, šiuo metu vykdo individualią žemės ūkio veiklą, yra Raudonojo kryžiaus organizacijos savanoris, dalyvauja bendruomeninėje veikloje.

27 metų dukra Grėta Vilniaus kolegijoje įgijo Sveikatos mokslų profesinį bakalaurą, kosmetologijos profesiją. Šiuo metu dirba prekių konsultante, mėgsta fotografuoti, yra kraujo donorė.

23 metų Austėja Kauno kolegijoje įgijo farmokotechniko kvalifikaciją, studijas tęsia Vytauto Didžiojo universitete, dirba įmonėje chemike. Dukra su mama dalyvauja meno ir teatro veiklose, šventėse, savanoriauja įvairiuose renginiuose.

J. Barolienė ne tik užaugino ir tinkamai išauklėjo savo vaikus, bet ir yra atsakingos, pozityvios motinystės, globos bei rūpybos stiprinimo bendruomenėje pavyzdys.

Moteris savanoriauja organizacijoje „Niekieno vaikai“, vykdo projektus, skirtus bendruomenės šeimų ir vaikų sveikatinimui, telkimui, pilietiškumo, patriotiškumo ugdymui.

J. Barolienė teikia visokeriopą pagalbą sunkumų auklėjimo srityje turinčioms šeimoms bei tėvams, auginantiems specialiųjų poreikių vaikus.

Naujų žinių ir įgūdžių semiasi įvairiuose seminaruose pedagoginio, bendruomenės darbo su jaunimu, bendravimo, prevencinių programų temomis.

J. Barolienė dirba Tiltagalių kultūros centre teatro meno vadove, yra Geležių miestelio bendruomenės pirmininkė, įvairių iniciatyvų autorė, renginių organizatorė.

Už sukurtą ir įgyvendintą pilietinę iniciatyvą „100-mečio šalikas Lietuvai“ 2018 m. Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos buvo nominuota konkurse „Tautos šimtamečiai ąžuolai“. 100-mečio šalikas įtrauktas į Lietuvos rekordų sąrašą kaip ilgiausias tautinės vėliavos spalvų mezginys.

Dirbdama teatro studijos vadove J. Barolienė veda teatro edukacijas vaikams ir suaugusiems, organizuoja susitikimus su aktoriais, kuria literatūrines-muzikines inscenizacijas, organizuoja  parodas. Vadovauja ir pati dainuoja moterų vokaliniame ansamblyje „Varsa“.

Moters vadovaujama Geležių miestelio bendruomenė yra konkurso „Žydintis kaimas 2022“ laureatė.


Savivaldybės informacija