Elektronikos gamintojų ir importuotojų organizacijas vienijanti tarptautinė asociacija  „WEEE Forum“ primena, kad visoje Lietuvoje gyventojai gali užsisakyti nemokamą senos elektronikos ar buitinės technikos išvežimą.

„Man rūpi rytojus“ komanda atvyks paimti seną šaldytuvą, viryklę ar pan. į bet kurį Lietuvos kampelį ir nusineš iš bet kurio daugiabučio aukšto.

Iš gyventojų surinkta nebereikalinga buitinė technika ir elektronikos prietaisai pirmiausiai testuojami, prikeliami naujam gyvenimui ir dovanojami tiems, kam jų reikia labiausiai.

Jeigu senos elektronikos ir technikos suremontuoti nepavyksta, įrenginiai perdirbami, kad vertingas medžiagas būtų galima panaudoti dar kartą.

Senos buitinės technikos, elektros ir elektronikos prietaisų ar baterijų, akumuliatorių  negalima išmesti į buitinių atliekų konteinerį ar bet kur palikti, nes netinkamai ardomos ir irdamos tokios atliekos į aplinką išskiria žmogui ir gamtai ypač kenksmingų medžiagų: sunkiųjų metalų, plastikų, ozono sluoksnį ardančių dujų (freonų), nervų sistemą ir smegenis pažeisti galinčių švino ir kadmio.

Surasti artimiausią nebereikalingos elektronikos, buitinės technikos priėmimo punktą ar kreiptis dėl nemokamo atliekų išvežimo, galima projekto „Man rūpi rytojus“ internetinėje svetainėje www.manrupirytojus.lt. Nemokamą buitinės technikos išvežimą visoje Lietuvoje galima užsisakyti ir telefonu 8 600 900 30.

„Man rūpi rytojus“ yra Gamintojų ir importuotojų asociacijos ir VšĮ „Elektronikos gamintojų ir importuotojų organizacija“ organizuojamos elektros ir elektroninės įrangos bei baterijų ir akumuliatorių atliekų tvarkymo sistemos dalis.


VšĮ Aplinkos apsaugos instituto informacija

Paskutinis atnaujinimas: 2023-01-23 14:59

image_print