Sugrįžtant į mokyklas pradinių klasių mokiniams, jų namų ūkio nariams nebereikia atlikti tyrimo dėl COVID-19 – išsitirti turi tik ugdymo įstaigų darbuotojai, kurie dirbs kontaktiniu būdu, ir mokiniai.

Keičiasi tyrimo metodas prieš grįžtant į mokyklas – pirmą kartą tyrimas bus atliekamas ne kaupinių metodu, kaip iki šiol, o greitaisiais antigeno testais. Testus atliks į mokyklas atvykusios Panevėžio rajono poliklinikos asmens sveikatos priežiūros slaugytojos. 

Saugiai sugrįžti į klases gali tie mokiniai, kurių tyrimų rezultatai yra neigiami. Vėliau reguliariai, kas 4–7 dienas, mokiniai ir darbuotojai mokyklose bus profilaktiškai testuojami kaupiniu būdu, kaip ir iki šiol.

Šis sprendimas įsigaliojo nuo balandžio 22 d. Testavimas yra būtinas tose savivaldybėse, kuriose atvejų skaičius yra didesnis nei 200 atvejų šimtui tūkstančių gyventojų per 14 dienų. Tarp tokių patenka ir Panevėžio rajono savivaldybė.

Atliekant kaupinių tyrimą ar greitąjį antigeno testą ėminiai imami iš priekinės nosies landos. Paėmimo procedūra yra paprasta, nesukelia nemalonių pojūčių. 

Sprendimą dėl pavedimo organizuoti, koordinuoti ir vykdyti bandomąjį savanorišką profilaktinį tyrimą ugdymo įstaigose, rasite čia.

Kontaktinis arba mišrus ugdymas pradinis atnaujintas Naujamiesčio, Raguvos, Ramygalos, Paįstrio Juozo Zikaro, Smilgių, Velžio gimnazijose, Miežiškių, Paliūniškio, Upytės Antano Belazaro pagrindinėse mokyklose, Dembavos progimnazijoje, Piniavos ir Pažagienių mokyklose-darželiuose.

Šiuo metu savivaldybės mokyklose kontaktiniu būdu mokosi virš 500 pradinių klasių mokinių.

Balandžio 27 d. į klases sugrįžta Krekenavos Mykolo Antanaičio gimnazijos pradinukai.

Gegužės 3 d. į klases sugrįžo daugiau nei pusė pradinukų 14-oje Panevėžio rajono mokyklų – 738 iš 1 032-jų. Kontaktinis pradinis ugdymas nevyksta vienintelėje pradinio ugdymo įstaigoje – Bernatonių mokykloje-darželyje, kurio visi 16 mokinių ugdomi nuotoliniu būdu.


Savivaldybės informacija

Paskutinis atnaujinimas: 2021-05-05 10:58

image_print