Naujamiesčio klubas „Menų sala“ kūrybine stovykla įprasmino skulptoriaus Juozo Zikaro 140-asias gimimo metines

Paskatinta Panevėžio rajono jaunimo reikalų tarybos jaunimo iniciatyvų paramos, Naujamiesčio klubo „Menų sala“ valdyba nusprendė prisidėti prie vasarą organizuojamų  suplanuotų renginių, skirtų skulptoriaus Juozo Zikaro 140-osioms gimimo metinėms paminėti. Todėl jau birželio pabaigoje Panevėžio rajono jaunieji meno gerbėjai rinkosi prie Paįstrio seniūnijos aptarti, kaip prasmingiau prisiminti žymaus Lietuvos skulptoriaus J. Zikaro kūrybą ir įprasminti savo kūrinius.

Skulptorius J. Zikaras buvo ir pedagogas, tad jaunimo vasaros kūrybinėje veikloje mielai sutiko patobulinti savo profesines kompetencijas rajono gimnqazijų technologijų ir dailės mokytojai: Paįstrio – Sandra Pribušauskienė, Naujamiesčio – Jurga Jasinskienė, Smilgių – Vitalijus Salogubovas. Toks jaunimo ir mokytojų kontaktinis kūrybinis bendradarbiavimas parodė, kaip visa bendruomenė yra pasiilgusi tiesioginio, natūralaus bendravimo ir prisilietimo prie skulptūrai skirtų natūralių medžiagų (ąžuolo medienos). Buvo tikras iššūkis ir džiaugsmas apdirbti medį tikrais kaltais bei įrenginiais.

Kūrybinės vasaros stovyklos metu skulptūrinės kompozicijos buvo įtvirtintos Juozo Zikaro gimtojoje sodyboje Paliukų kaime, kuris yra vos už kelių kilometrų nuo Paįstrio. Aplink kraštiečių pasodintą ąžuolą išdėstytos skulptūrinės kompozicijos sukonstruotos kaip suoliukai, skirti atvykstantiems  svečiams pailsėti ir pasigrožėti žymaus Panevėžio rajono išeivio gimtine… Šią erdvę projekto dalyviai išrinko tik apsilankę skulptoriaus gimtinėje.

Stovykloje dalyvavo penkiolika kūrybiškų Panevėžio rajono merginų ir vaikinų bei trys pedagogai. Puikų poilsį ir laisvalaikį dalyviams suteikė Jutiškių kaimo sodyba, o sočiai pamaitino paįstrietės Gitanos Norvaišienės virtuvė.

Naujamiesčio klubas „Menų sala“ už bendradarbiavimą  įgyvendinant projektą nuoširdžiai dėkingas Panevėžio rajono jaunimo tarybai, Paįstrio seniūnijos seniūnui Virginijui Šležui, Paįstrio kultūros centro direktorei Daivai Kiršgalvienei ir  skulptoriaus J. Zikaro muziejaus kuratoriui Virginijui Kiršgalviui.

Naujamiesčio klubo „Menų sala“ valdybos pirmininkas Dalius Dirsė