Naująja atliekų surinkimo aikštele Panevėžyje gali naudotis ir Panevėžio rajono gyventojai

2024 m. balandžio 2 d. Panevėžyje, Kėdainių gatvėje 13/15 veiklą pradeda nauja didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelė. Didelių gabaritų, pavojingas, biologiškai skaidžias sodo ir daržo, antrines, tekstilės atliekas atvežti gali ir Panevėžio rajono gyventojai.

Aikštelė  įrengta siekiant padidinti rūšiuojamojo atliekų surinkimo pajėgumus ir sumažinti atliekų gabenimo atstumą gyventojams: dalis Panevėžio miesto ir rajono  gyventojų turės geresnes sąlygas rūšiuoti atliekas, nes didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelė jiems bus arčiau namų. Gyventojams sumažės atliekų į aikštelę pristatymo kaštai ir laiko sąnaudos.

Didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelė yra svarbi atliekų tvarkymo sistemos dalis – stambiųjų atliekų (baldų, buitinės technikos, statybos ir apdailos atliekų) negalima išmesti į komunalinių atliekų konteinerius (tai reikalauja teisės aktai) ar sudėti šalia jų – šias atliekas gyventojai turi pristatyti į aikštelę.

Aikštelėje, be stambiųjų atliekų, taip pat surenkamos pavojingos atliekos, biologiškai skaidžios sodo ir daržo atliekos (žolė, medžių šakos, lapai, vaisių ir daržovių atliekos); antrinės žaliavos (plastiko, metalo, stiklo ir popieriaus atliekos); tekstilės atliekos (drabužiai, batai, patalynė, užuolaidos, minkšti žaislai ir pan.).

Gyventojai į aikšteles atliekas gali pristatyti nemokamai, jei tinkamai atsiskaito už atliekų tvarkymą pagal pateiktas sąskaitas ar mokėjimo pranešimus.

Viena iš svarbių aikštelės funkcijų – pavojingųjų atliekų surinkimas. Daugelis žmonių nežino, ką daryti su pavojingomis atliekomis, tokiomis kaip gyvsidabrio lempos, dažų ir tirpiklių atliekos ar akumuliatoriai – jas kaupia namų rūsiuose ir sandėliukuose arba išmeta į tam nepritaikytus konteinerius. Tai gali būti pavojinga sveikatai, taip pat yra užteršiami komunalinių atliekų konteineriai, apsunkinamas atliekų perdirbimo procesas.

Didelių gabaritų surinkimo aikštelės yra pritaikytos tokių atliekų surinkimui ir saugojimui, kur atliekos, surinkus tinkamą jų kiekį transportavimui, perduodamos tolesniam sutvarkymui kitiems tvarkytojams.

Aikštelėje įrengta daiktų keitimosi stotelė KEISK‘is. Tai dalijimosi daiktais iniciatyva. Norime paskatinti žmones neišmesti jiems nereikalingų, bet dar tinkamų naudoti daiktų, o atiduoti tiems, kurie stokoja ar renkasi tvarų gyvenimo būdą. Į šią stotelę gyventojai galės atvežti dar gerus namų apyvokos reikmenis, paveikslus, indus ir pan. bei tuo pačiu pasiimti bet kurį patikusį daiktą. Ypač tai aktualu kraustantis iš butų ar namų, kai paaiškėja, kad daugelis  daiktų naujoje vietoje nebebus reikalingi. Tuo tarpu kitiems gyventojams gal kaip tik tokių daiktų ir reikia. Taip daiktams bus suteiktas antrasis gyvenimas.

Aikštelės įrengimas su visa infrastuktūra (atliekų surinkimo konteineriai, talpos) kainavo beveik 800 000 eurų. Aikštelę projektavo UAB „Atamis“, statybos darbus atliko AB „Panevėžio statybos trestas“.

Aikštelė įrengta įgyvendinant projektą „Panevėžio regiono komunalinių atliekų tvarkymo infrastruktūros plėtra“, kurio tikslas pagerinti komunalinių atliekų tvarkymo sistemą ir padidinti rūšiuojamojo surinkimo pajėgumus Panevėžio regione, išplečiant komunalinių atliekų rūšiuojamojo surinkimo infrastruktūrą.

Projektas finansuojamas ES Sanglaudos fondo (85 proc.) ir UAB Panevėžio regiono atliekų tvarkymo centro (toliau – UAB PRATC) (15 proc.) lėšomis.

Aikštelės darbo laikas, iš vieno gyventojo nemokamai priimamų atliekų kiekiai bei aikštelių darbo ir tvarkos aprašas skelbiami prie įvažiavimo į aikštelę vartų ir PRATC interneto puslapyje www.pratc.lt.

Primename, kad atvežant atliekas reikalingas asmens dokumentas.

Tai jau trečioji UAB PRATC eksploatuojama aikštelė Panevėžio mieste. Dar dvi veikia Savitiškio g. 8 ir Senamiesčio g. 114B.


UAB PRATC informacija