1

Mokslo metų pradžia Bernatonių fakultete

Panevėžio rajono Trečiojo amžiaus universiteto (TAU) Bernatonių fakultete prasidėjo naujieji mokslo metai. Rugsėjo 21 d. bernatoniškiai dalyvavo edukacinėje išvykoje. Pirmoji pamoka vyko Juozo Tumo-Vaižganto ir knygnešių muziejuje Ustronėje, Panevėžio r. Gyvas, nuoširdus istorijos pristatymas, poezija ir muzikiniai garsai rudenėjančioje aplinkoje nepaliko abejingų. Svetingo muziejaus šeimininko Audriaus Daukšos pasakojimas įkvėpė dalyvius aktyviai diskusijai. Antroji pamoka vyko Paberžėje, Kėdainių r. Aplankytas 1863 m. sukilimo muziejus, bažnyčia ir Tėvo Stanislovo liturginio meno kolekcijos, uždegta atminimo ir amžinos pagarbos žvakė ant Tėvo Stanislovo kapo. Puiki muziejaus gidė Alina Galvanauskienė atnaujino ir papildė dalyvių žinias. Trečioji pamoka – Krekenavos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bazilikoje. Tai vienintelė Lietuvoje Romos Didžiosios Marijos bazilikos dukterinė šventovė (nuo 2009 m. kovo 11 d.). Joje šimtmečius gerbiamas stebuklingas Dievo Motinos su Kūdikiu paveikslas. Įdomiai ir šmaikščiai Mantas Masiokas pristatė bažnyčios praeitį ir dabartį. Šios šventovės atnaujinimas ne tik sužavėjo spindesiu, šviesumu, bet ir tikėjimo tiesų vizualiu įprasminimu ir šiuolaikiškumu. Nuostabi seno ir naujo dermė bei darbuotojų atsidavimas padaro neįtikėtinus dalykus. Padėka kun. dr. Gediminui Jankūnui.

Nors diena nešilta ir žvarboka, bet dalyvių širdys buvo sušildytos patirtų įspūdžių bei sutiktų žmonių nuoširdumo. Krekenavoje, prie arbatos puodelio, aptartos įvykusios pamokos bei šių mokslo metų būsimos veiklos. Susitarta kitą renginį organizuoti spalio pirmoje pusėje.

Dalyviai dėkingi Panevėžio rajono švietimo centrui už suteiktą transportą bei nuolatinę Trečiojo amžiaus universiteto globą.


Fakulteto dekanė Skaidra Kriukienė