Meras kviečia dalyvauti pavasarinėje „Maisto banko“ akcijoje

Meras Antanas Pocius, „Maisto banko“ akcijos ambasadorius Panevėžio rajone – vienas pirmųjų aukotojų kovo 15-ąją prasidedančioje pavasarinėje „Maisto banko“ akcijoje. Panevėžio rajone akcija vyks parduotuvėse Vaivaduose ir Dembavoje kovo 15-16 dienomis.

„Artėjant didžiausiai pavasario šventei – Velykoms turime būti ypač atidūs ir jautrūs šalia esančiam nepriteklių išgyvenančiajam. Tradiciškai Velykų stalas turi būti turtingas valgių, kad visus metus gerai gyventume. Todėl nelikime abejingais ir junkimės prie iniciatyvos kilniam tikslui pasiekti“, – Panevėžio rajono gyventojus aukoti maisto produktus kvietė savivaldybės meras A. Pocius. Merą, renkantį krepšelį gėrybių, lydėjo „Maisto banko“ Panevėžio padalinio vadovė Justina Tubienė.

Jau 36-ą kartą vykstančioje „Maisto banko“ akcijoje daugiau nei 7400 savanorių kvies ištiesti pagalbos ranką ir aukoti ilgo galiojimo produktus. Akcija vyks 72 Lietuvos miestuose ir miesteliuose, 374 parduotuvėse, o paramą savo globojamiems žmonėms rinks 248 skirtingos Lietuvos organizacijos.

Didžiausias organizacijos „Maisto banko“ rūpestis – maisto švaistymas.  Trečdalis pasaulyje pagaminto maisto nesunaudojama arba išmetama. Maisto švaistymas – ne tik neišnaudota galimybė pamaitinti alkstančius, bet ir veltui eikvojami kiti ištekliai – žemė, vanduo ir energija, darbo jėga.

Savivaldybės informacija