Medaus kelias ir vaško žvakių gamyba

Sausio 25-oji – pusiaužiemis. Nežinau, kaip šiemet elgėsi barsukas, nes diena buvo labai nevienoda. Rytas – lietingas, vidurdienis – debesuotas, o po pietų prašvito saulė. Buvo visko…  O Trečiojo amžiaus universiteto Bernatonių fakulteto dalyviai rinkosi į susitikimą su ilgamete bitininke Ligita Kartaniene.

Greit bėgo laikas, klausant ir diskutuojant apie bičių auginimą, priemones, skirtas bitininkavimui, apie medaus kelią ir įvairius bitučių teikiamus produktus. Dalyviai ne tik gavo daug nuoširdžių vertingų patarimų, bet išragavo įvairių rūšių medų, apžiūrėjo korius, vaško rūšis, bičių pikį bei patys pasigamino tikro vaško žvakes.

Natūralios žvakės iš bičių vaško turi daug privalumų. Jos naudingos žmonių sveikatai, skleidžia medingų gėlių aromatą, padeda pagerinti nuotaiką, teikia ramybę. Nustatyta, kad natūralių žvakių bruožas yra oro valymas nuo užterštų priemaišų ir dulkių. Tai padeda sušvelninti alerginės reakcijos simptomus ir užkirsti kelią nemalonių pasekmių atsiradimui. Malonu, kad taip prasmingai sutikome pusiaužiemį ir kiekvienas dalyvis į namus grįžo ne tik su atnaujintomis ir papildytomis žiniomis, bet ir su savo rankų darbo bičių vaško žvakėms!

Nuoširdžiai dėkojame Švietimo centrui ir lektorei Ligitai Kartanienei už aktyvų praktinį renginį, atvirą ir nuoširdų bendravimą su klausytojais.


Skaidrutė Kriukienė

TAU Bernatonių fakulteto dekanė