Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos renginiai Paįstrio kultūros centre ir padaliniuose

Kovo 11-oji – diena, kuriai jau daugiau nei tris dešimtmečius skirta priminti, apglėbti išsipildžiusias viltis ir sudužusius lūkesčius. Kelti ir vesti, šaukti ir šnabždėti – apie sunkį ir skausmą, apie šviesą ir džiugesį. Nes tokia mūsų Laisvė: amžina kova, nepaliaujamas būdravimas ir nesugriaunamybė, kurioje įprastai teka saulė, ir įprastai pavargusi nusileidžia.

Šioje neramioje, nenuspėjamoje kasdienybėje Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną Paįstrio kultūros centras ir padaliniai pasitiko iniciatyvų bei sveikinimų virtine, įprasminančia tautos siekius, praradimus bei – svarbiausia – laimėjimus.

Virtualūs sveikinimų atvirukai

Dėl karantino negalėjome susiburti gyvai pasiklausyti  kaip skamba mūsų Laisvė, tad Paįstrio kultūros centro darbuotojai parengė virtualų sveikinimą „Tai gražiai mane augino“. Dainą „Lietuva“ (ž. Justino Marcinkevičiaus, muz. Galinos Savičienės) atliko Eglė Šybienė ir Virginijus Kiršgalvis. Video atvirukus papuošė savanorių mąslūs žvilgsniai, už kuriuos dėkojame Ritos ir Antano Antanaičių, Dovilės ir Andriaus Aleknų, Jurgitos ir Laimo Bekerių, Jūratės ir Arūno Blaževičių, Sigos ir Nerijaus Drąsučių, Gintarės ir Aurimo Kurlinkų, Robertos ir Gintaro Randžių, Aušros ir Gintauto Rutkevilių šeimoms.

https://www.youtube.com/watch?v=b9emR5wcrAA

„Norėtųsi, kad Kovo 11-oji būtų minima ne iš įpročio, bet iš poreikio, jaučiant jos svarbą. Todėl šis rūpestis, lai virsta išgyvenimu, paliečiančiu kiekvieną“, – pastebi Paįstrio kultūros centro direktorė Daiva Kiršgalvienė.

Pasitinkant pavasarį, laisvę ir paukščius

Paįstrio kultūros centro Bernatonių padalinio paskelbta kūrybinė iniciatyva „Laisvės inkilas“ sutelkė gyventojus bendram kūrybiniam darbui, kuri tapo pramoga visai šeimai. Išpuošti, išmarginti inkilai ne tik papuoš Bernatonių medžių šakas, bet ir prisidės prie Lietuvos paukščių gerovės!

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos proga buvo įkeltas pirmasis – simbolinis – inkilas.

„Tai mūsų Laisvės ir nevaržomo paukščio skrydžio simbolis! Nuoširdžiai dėkojame visiems prisidėjusiems prie kūrybinės iniciatyvos įgyvendinimo“, – šypsodamasi sakė Bernatonių padalinio vadovė Giedrė Rameikienė.

Likusius inkilus į medžius Bernatoniuose planuojama sukelti kovo 19 – Pempės dieną.

Laisve suplazdėjusios fotografijo

Nuo kovo pradžios Paįstrio kultūros centro Daukniūnų padalinys laukė fotografijų parodai – konkursui „Plazdanti Laisvė“. Elektroniniu paštu siunčiamos užfiksuotos akimirkos plaukė iš skirtingų Panevėžio rajono vietovių.

„Laisva ir neįpareigojanti tema paliko parodos – konkurso dalyviams daug kūrybinės laisvės, tad visos fotografijos itin skirtingos. Žvelgiant į nuotraukų turinį galima matyti, kaip įvairiai žmonės interpretuoja laisvę, kaip tą jausmą perteikia“, – pastebi Daukniūnų padalinio vadovė Arneta Matuzevičiūtė.

Dalis darbų papuošė Paįstrio kultūros centro Daukniūnų padalinio langus, tad parodą galima apžiūrėti išsiruošus pasivaikščiojimui po Daukniūnus.

Virtuali paroda čia: https://www.facebook.com/media/set/?vanity=daukniunukulturoscentras&set=a.2918401478391696

Žinių įprasminimui ir gerai nuotaikai

Inciatyvų, sveikinimų bei linkėjimų Paįstrio kultūros centro ir Bernatonių, Dauknūnų, Piniavos padalinių virtinę vainikavo kovo 11-osios vakarą vykęs virtualus intelektinis žaidimas „Augame žinodami“. Kultūros centro darbuotojų paruoštą protmūšį dalyviai mėgino įveikti ir šeimomis, ir po vieną.

„Stengėmės sugalvoti kuo įvairesnių, su Lietuva, jos istorija susijusių klausimų. Daug kam sudėtingas pasirodė turas apie lietuviškus kino filmus, nepaisant to – vakarą žaidimai palydėjo itin geros nuotaikos“, – pasakojo renginių organizatorė Piniavoje Agnė Šablinskienė.

Visi dalyvavusieji žaidime buvo apdovanoti simbolinėmis atminimo dovanomis.

Virtualų vakaro susibūrimą paįvairino kultūrinė programa: Bernatonių padalinio vadovės Giedrės Rameikienės tautinis šokis ir Paįstrio kultūros centro meno vadovo Andriaus Gudo muzikinis kūrinys. Virtualų intelektualinį žaidimą vedė Daukniūnų padalinio vadovė Arneta Matuzevičiūtė.


Paįstrio kultūros centro ir padalinių informacija