„Lengvos energijos“ projekto partnerių susitikimas Danijoje

Panevėžio rajono savivaldybės administracijos atstovai dalyvavo gegužės 6–7 dienomis vykusiame projekto „Lengva energija“ partnerių darbiniame susitikime Aars mieste, Vesthimmerlands  savivaldybėje, Danijoje.

Susitikime dalyvavo 12 projekto partnerių atstovai iš 7 valstybių: Danijos (Vesthimmerlands savivaldybės), Estijos (Estijos prekybos ir amatų rūmų ir Tartu regioninės energetikos agentūros), Latvijos (Latvijos prekybos ir amatų rūmų ir Rygos planavimo regiono), Lietuvos (Panevėžio prekybos ir amatų rūmų ir Panevėžio rajono savivaldybės), Lenkijos (Pomeranijos prekybos ir amatų rūmų ir Otulina asociacijos), Suomijos (Satakunta taikomųjų mokslų universiteto) ir Vokietijos (ZEBAU – Energetikos, statybos, architektūros ir aplinkos centro bei Hanse parlamento).

Panevėžio rajono savivaldybės administracijai atstovavo projekto vadovė Investicijų ir užsienio ryšių skyriaus vyr. specialistė Julita Kireilienė ir projekto koordinatorius Statybos ir infrastruktūros skyriaus vyr. specialistas Domas Jankevičius.

Pirmąją susitikimo dieną aptartos atliktos ir planuojamos atlikti projekto veiklos, išsamiai pristatyti projekto administravimo reikalavimai, grupelėse dirbta prie tolesnių projekto sprendimų.

Antroji susitikimo diena skirta gerosios patirties pasidalinimui – aplankyti 3 viešieji pastatai: Toppedal mokykla, Logstor mokykla bei Ranum prieglobsčio centras.  Vesthimmenlands savivaldybės atstovai pristatė pagrindinius iššūkius ir taikomus sprendimus pastatų šiltinimo, šildymo, vėdinimo sistemų ir elektros energijos taupymo srityse.

Kitas darbinis susitikimas planuojamas 2024 m. lapkričio mėnesį.

Projektą „Lengva energija“ įgyvendina 12 partnerių iš septynių šalių: Danijos, Estijos, Latvijos, Lenkijos, Lietuvos, Suomijos ir Vokietijos.

Projekto tikslas – susisteminti nesudėtingus ir nebrangius energijos taupymo būdus, kurie būtų lengvai ir greitai pritaikomi viešuosiuose pastatuose, mažose ir vidutinėse verslo įmonėse, bei verslo paramos organizacijose. Projektą inicijavo Hanse parlamentas (Vokietija).

Daugiau informacijos apie įgyvendinamą projektą „Easy energy“ tinklapyje: https://interreg-baltic.eu/project/easy-energy/

Projektas bendrai finansuojamas Interreg Baltijos jūros regiono tarptautinio bendradarbiavimo programos lėšomis.


Panevėžio rajono savivaldybės informacija