Laikinas prieglobstis Linkaučiuose bus tęsiamas

Artimiausiame Panevėžio rajono savivaldybės tarybos posėdyje, rugsėjo 28 d. bus teikiamas sprendimo projektas dėl savivaldybės bendradarbiavimo su Pabėgėlių priėmimo centru sutarties, pasirašytos 2022 m. pabaigoje, papildomo susitarimo. Juo keičiamas sutarties galiojimo terminas, pratęsiant jį iki 2024 m. spalio 4 d.  Šiam terminui suėjus ir šalims raštu nepareiškus apie sutarties nutraukimą, ji galios iki atskiro susitarimo ar raštiško vienos iš šalių pageidavimo nutraukti sutartį, bet ne ilgiau kaip trejus metus.

„Tikiuosi, šiuo klausimu taryboje diskusijų nekils,“ – sako savivaldybės meras Antanas Pocius. „Sutartį pratęsime, tuo labiau, kad prieglobstį Linkaučiuose, buvusiuose vaikų namuose nuo karo pabėgusiems ukrainiečiams suteikėme be jokių atskirų susitarimų, iškart prasidėjus karui,“ – primena meras.  

Bendradarbiavimo sutartis dėl laikinosios apsaugos užtikrinimo su Pabėgėlių priėmimo centru pasirašė 22 šalies savivaldybės.

Nuo rugsėjo pradžios Linkaučiuose liko gyventi  viena 4-ių asmenų ukrainiečių šeima iš Chersonos, jauniausiasis narys nuotoliniu būdu mokosi vienoje iš Ukrainos mokyklų.

Daugiausiai ukrainiečių – 19-ka laikinuose namuose Linkaučiuose gyveno šių metų gegužės mėnesį, didžiuma jų grįžo į savo gimtinę.

Laikinuose prieglobsčio namuose apsistoti galėtų apie 40 žmonių. Jie gyventų šeimomis ar šeimynomis atskiruose kambariuose su atskiromis virtuvėlėmis, kuriose įrengta buitinė technika: šaldytuvai, mikrobangų krosnelės, pasirūpinta indais ir kitomis reikalingiausiomis priemonėmis. Įrengtos skalbimo ir džiovinimo patalpos, vaikų žaidimo, poilsio kambariai.


Savivaldybės informacija