1

Laba diena, sudariau išlaikymo iki gyvos galvos sutartį ir pagal ją įgyjau nekilnojamą turtą, kuriame iki gyvos galvos gyvens ir juo naudosis tik mano močiutė ( aš jame negyvensiu ir jo nenaudosiu). Ar ji nepraras galimybės gauti jai priklausančias kompensacijas ( už komunalines paslaugas)? Kokius dokumentus tokiu atveju reikia turėti su savimi, kreipiantis dėl kompensacijų prasidedant šaltajam sezonui?

LIETUVOS RESPUBLIKOS PINIGINĖS SOCIALINĖS PARAMOS NEPASITURINTIEMS GYVENTOJAMS ĮSTATYMO 23 str. 2 d. 8 p. yra numatyta, kad Savivaldybės administracija, teikdama piniginę socialinę paramą, turi teisę 6 mėnesius neteikti piniginės socialinės paramos, jeigu bendrai gyvenantys asmenys arba vienas gyvenantis asmuo per 6 mėnesius iki kreipimosi dėl piniginės socialinės paramos perleido nuosavybėn kitam asmeniui šio įstatymo 14 straipsnio 1 dalies 1–8 punktuose nurodytą turtą ir kreipdamiesi (kreipdamasis) dėl piniginės socialinės paramos prašyme-paraiškoje nenurodė gautų piniginių lėšų ar už jas įsigyto naujo turto.

Jums reikia kreiptis į seniūniją, kurios teritorijoje gyvenate, turėti asmens dokumentą, dovanojimo sutartį. Seniūnijos Piniginės socialinės paramos teikimo komisija priims sprendimą dėl paramos teikimo.