Kovo 11-ąją Krekenavoje šventėme nepriklausomos Lietuvos ir kovojančios Ukrainos laisvę

Nepabūgę lietaus ir plikledžio į Krekenavoje kovo 11-ąją vykusį šventinį renginį gausiai rinkosi dalyviai ir svečiai. Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną paminėjome su Panevėžio rajono savivaldybės meru Povilu Žaguniu, mero pavaduotoju Antanu Pocium, Savivaldybės tarybos nariais ir administracijos darbuotojais, Krekenavos seniūnu Vaidu Kaušakiu, seniūnijos atstovais, svečiais iš Ukrainos – folkroko grupe „TaRuta“ bei jų draugais, grupe „Plieninės varlės“, soliste Gabija Petrauskaite, aktoriumi Adomu Stančiku.

Renginys prasidėjo Krekenavos Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų bazilikoje. Šv. Mišias už Lietuvos ir Ukrainos laisvę aukojo Panevėžio vyskupas emeritas Jonas Kauneckas. Po šv. Mišių bazilikoje savo kūrybos dainas, pritariant akustinei gitarai, atliko  Gabija Petrauskaitė.

Eiseną iš bazilikos į Krekenavos miestelio aikštę lydėjo Upytės Antano Belazaro pagrindinės mokyklos moksleiviai, nešini valstybinėmis Lietuvos ir Ukrainos vėliavomis. Nuo Krekenavos Mykolo Antanaičio gimnazijos pusės atžygiavo gimnazijos skautai, nešini savo vėliava ir ryškiai geltonomis saulėgrąžomis. Aikštėje visus pasitiko Krekenavos vaikų darželio „Sigutė“ auklėtinių padarytų saulėgrąžų pieva, degantis laužas, Krekenavos regioninio parko darbuotojų ant laužo virta žolelių arbata. Vyko Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų Vyčio apygardos 5-osios rinktinės ginkluotės pristatymas.

Krekenavos kultūros centro parodų salėje veikė Panevėžio fotografų klubo menininkų darbų paroda „Gyvenimas tęsiasi“.

Simboliška, kad minėdami šią svarbią lietuviams dieną, prisiminėme šiandien už savo laisvę vis dar tebekovojančią Ukrainą. Koncerto metu lietuvių partizanų dainas grupė „TaRuta“ dainavo lietuviškai, o ukrainiečių karių dainas grupė „Plieninės varlės“ – ukrainietiškai.

Renginio metu buvo renkamos aukos Ukrainos dronams ir kitai technikai. Vykusiame paramos aukcione buvo parduoti Ukrainą remiančių Lietuvos menininkų darbai bei grupės atributika ir vertingi daiktai.

Tapytoja Renata Laučkienė aukcionui paaukojo savo tapytą paveikslą „Angelas“, fotomenininkas Algimantas Luža – menines nuotraukas „Nevėžis“ ir „Nevėžio sala“, tautodailininkas, kalvis Saulius Kronis kaldintą „Saulutę“, tautodailininkas, medžio drožėjas Eduardas Titas – skulptūrėlę „Rūpintojėlis“.

Visi menininkų darbai buvo parduoti. Bendra renginio metu paaukota pinigų suma – 1 641 euras.

Nuoširdus ačiū visiems aukojusiems ir padėjusiems organizuoti šį renginį: VšĮ Remigijaus akcijai, Panevėžio rajono savivaldybei, Krekenavos seniūnijai, Panevėžio rajono bendruomenių sąjungai, Krekenavos regioniniam parkui, Krekenavos Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų bazilikai, restoranui „Laimė kartu“, Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų Vyčio apygardos 5-osios rinktinės savanoriams, Krekenavos Mykolo Antanaičio gimnazijai, Krekenavos vaikų darželiui „Sigutė“.


Krekenavos kultūros centro direktorė Miranda Vaitkevičienė

Nuotr. M. Vaitkevičienės, Virgilijaus Navalinsko, Mindaugo Kairio