Kitoks fizinis aktyvumas- nauda sveikatai ir smagi pramoga

Fizinis aktyvumas – ugdo ir stiprina visas organizmo sistemas, veikia jų funkcijas ir gyvybingumą. Žmogui fizinis aktyvumas reikalingas lygiai tiek pat, kiek maistas ir oras. Augantį vaiko organizmą labai stipriai veikia skatinamas sveikas gyvenimo būdas bei aplinka, kurioje jis auga. Vienas iš fizinio aktyvumo formų – laipiojimas treniruoja ne tik fizinį kūną, bet ir jėgą, valią. Laipiodamas gali susitikti  ir su viena didžiausių žmonijos baimių – aukščiu.

Spalio 22 dieną Krekenavos Mykolo Antanaičio gimnazijos mokiniai galėjo išbandyti šią aktyvią laisvalaikio veiklą ir įveikti savo aukščio baimę ar atvirkščiai įrodyti, kad jos neturi. Dalis mokyklos mokinių parlamento ir praeitais mokslo metais didžiausią pažangą padariusių klasių mokiniai vyko į Kaune įsikūrusį Laipiojimo centrą „Miegantys drambliai“. Čia jie išbandė trasas, galynėjosi su baime aukščiui, patyrė naujų, neišdildomų potyrių.

Gimnazija yra sveikatą stiprinanti mokykla ir priklauso sveikatą stiprinančių mokyklų tinklui. Jis daug dėmesio skiria mokinių sveikos gyvensenos ugdymui, sveikatos stiprinimui. Džiaugiamės turėdami galimybę finansuoti tokias išvykas iš Panevėžio rajono savivaldybės sveikatos rėmimo specialiosios programos projekto „Valgyk  sveikai – judėk linksmai“.

Daugiau skaitykite čia.


 Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Aušra Džiugelytė

 Neformaliojo ugdymo organizatorė L.Kazakaitienė