1

Kaip mes šventėme Lietuvos gimtadienį Paįstryje

Vasario 16-ąją visa Lietuva šventė laisvę – prieš 103 metus paskelbtą Lietuvos valstybės atkūrimo dieną. Tai ne tik šventė, bet ir laikas, kada daugelis susimąstome apie tai, ką davė iškovota nepriklausomybė kiekvienam iš mūsų.

Vasario 16-oji iš esmės yra modernios Lietuvos gimtadienis, išskiriantis Lietuvą iš kitų Baltijos šalių kaimynių. Kaip ir kitos Lietuvos valstybei svarbios datos ir šventės Lietuvos valstybės atkūrimo diena minima kasmet. Organizuojami renginiai kurių metu tariami gražiausi sveikinimo žodžiai, skamba muzika ir dainos, kurias dovanoja ne tik profesionalūs, bet ir meno mėgėjų kolektyvai.

Panevėžio rajono Paįstrio kultūros centras kiekvienais metais organizuoja valstybinių švenčių minėjimus, o darbuotojai ir meno mėgėjai stengiasi paruošti įdomias ir prasmingas koncertines programas, kurias pamatyti galėtų kuo daugiau Paįstrio, Gegužinės ir aplinkinių kaimų gyventojų.

Užklupusi pandemija ir karantinas privertė kultūros darbuotojus persiorientuoti. Visas veiklas ir koncertinius pasirodymus teko perkelti į virtualią erdvę. Tad ir Vasario 16-osios minėjimas buvo ruošiamas kitaip – sukurtas muzikinis video sveikinimas ,,Manoji Lietuva“, kuris buvo paviešintas internete. Aktyvūs Paįstrio seniūnijos gyventojai noriai sutiko nusifilmuoti kaip jie kelia prie savo namų valstybės vėliavą. Ir tai darė ne pavieniui, o šeimomis. Norime padėkoti aktyviems savanoriams iš Paįstrio, Pragarėlės, Baroniškių kaimų: Ingai ir Vaidotui Čepaičiams, Genovaitei ir Algiui Glušokams, Ritai ir Virginijui Glušokams, Editai Jackuvienei, Danutei Kažamekienei ir Albinui Mikeliūnui, Laimai Mažylienei, Rimantui Praniui ir Dianai Stakelienei. Muziką garso takeliui surado ir parinko Paįstrio kultūros centro meno vadovė Jolita Rutkauskienė. Nežinomo autoriaus daina ,,Tėviškė manoji“ įrašyta bendradarbiaujant su kolega Virginijum Kiršgalviu. Idėjos autorė ir režisierė Daiva Kiršgalvienė.

Dar paįstriečiai turi gražią tradiciją kiekvienais metais rinkti ir Vasario 16-osios proga apdovanoti pilietiškiausią šeimą. Šiemet tokiais tapo Robertos ir Gintaro Randžių šeima. Paįstrio gyventojų bendruomenės Rimantas Pranys įteikė minėtai šeimai apdovanojimą – valstybės vėliavą.

Pasibaigus vienai šventei jau ruošiamės kitai. Artimiausiu metu numatomi kovo 11-osios, skulptoriaus Juozo Zikaro metų minėjimo renginiai.


Parengė Paįstrio kultūros centro meno vadovas Virginijus Kiršgalvis