1

Kai užsiveria durys – atsiveria langai

Kai užsiveria durys “ atsiveria langai. Ši girdėta frazė karantino akivaizdoje virto labai apčiuopiama realybe. Užvėrę namų duris nebeskubam vakarais susitikti su mėgėjų meno kolektyvų nariais kultūros įstaigų salėse, bet plačiai atveriam savo kompiuterių langus ir įvairiomis programomis bendraujame virtualiai.

Su Loretos Kubiliūnienės pagalba Ramygalos kultūros centro artistams atsivėrė naujas langas į Angliją. Londone gyvenanti, aktorystę bei dainavimą ir muziką Vakarų Londono universitete studijuojanti Sigita Rutkauskaitė kiekvieną pirmadienį veda virtualias teatro pamokas „Kaip?“. Jai užduodame begalę klausimų: kaip įveikti jaudulį einant į sceną, kaip valdyti balsą, kaip greičiau išmokti tekstą, kaip sukurti savitą, gyvą ir įtaigų personažo charakterį, kaip po spektaklio išeiti iš vaidmens?… Ir dar daug kitų „kaip“, į kuriuos Sigita randa atsakymus ir labai žaismingus sprendimus.

Rekomenduoja knygas teatrinei saviugdai. Sigita – labai šilta ir maloni jauna mergina iš Panevėžio rajono Šilų kaimo, dainavimo besimokiusi pas meno vadovę Liudviką Strazdienę. Šiuo metu ji jau kuria vaidmenis miuzikluose ir savo talentu stebina didžiules žiūrovų auditorijas. Labai džiaugiamės šia draugyste ir tikimės, kad gyvenimui atsistojus į normalias vėžes, mes su Sigita galėsime susitikti Lietuvoje ir kartu su žiūrovais jos talentu pasigrožėti gyvai.


 Meno vadovė Audronė Palionienė