Jaunimo iniciatyvų projektas „Nuspalvink Lietuvą” įgyvendintas Naujamiestyje

Šiais metais Lietuvos skautijos Panevėžio krašto skautų pateiktas ir finansuotas Panevėžio rajono savivaldybės jaunimo politikos įgyvendinimo programos iniciatyvos atrankos konkursas „Nuspalvink Lietuvą” buvo įgyvendintas Panevėžio rajone, Naujamiestyje. Projekto idėja – pagalba sunkiai besiverčiančiai šeimai ar pagalba senoliams perdažant namą. Tokias šeimas mums padeda surasti seniūnijų darbuotojai. Projektas Panevėžio krašte vykdomas jau ketvirtus metus. Perdažyti namai Panevėžio rajone Ramygaloje, Paįstryje ir Panevėžio mieste. Šiais metais projekto lėšos ir Panevėžio krašto skautų pagalba buvo skirta Panevėžio rajone Naujamiestyje gyvenančiai senolei Irenai.

Liepos 20-21 dienomis prisikrovę pilnas mašinas įrangos ir priemonių skautai vyko į Naujamiestį, kuriame mūsų laukė senolės Irenos giminaičiai, nes ponia Irena dėl prastos sveikatos buvo išvykusi pas giminaičius. Pirma diena buvo pakankamai sunki, nes teko nugrandyti senus dažus, pakeisti supuvusias lentas, nugruntuoti jas. Po pasiruošimo darbų jau galėjome maišyti dažus ir atsiraitoję rankoves pradėti dažyti ir gražinti senąjį namą. Antrą dieną buvo jau kur kas lengviau. Liko tik antrasis dažymas ir apdaila, peržiūra, kur ką reikia pataisyti.

Namas visiškai pasikeitė, nes senolės prašymu jis iš geltono senojo namo tapo moderniu pilku pastatu su tamsiai pilkais apvadais. Pro šalį važiuojantys kaimo gyventojai stebėjosi ir džiaugėsi tokiu nuostabiu pasikeitimu.

Šios iniciatyvos dėka turėjome galimybę įtraukti jaunimą į naudingą visuomenei veiklą, dar kartelį įrodyti, kad gera daryti gerus darbus be atlygio, būnant pilietišku, pastebint, kad šalia gyvena daug žmonių, kuriems reikia pagalbos. Tuo pačiu mes ir patys mokėmės. Mokėmės, kaip elgtis su medžiu, tobulinome dažymo įgūdžius, daug bendravome, diskutavome, priėmėme vienokius ar kitokius sprendimus.

Labai norėtume, kad ši jaunimo iniciatyva Panevėžio rajone taptų tradicija ir kiekvienais metais galėtume naudodamiesi projekto lėšomis pagelbėti ne vienai šeimai, pagerinant jų gerbūvį.


                                                     LS Panevėžio krašto skautų vadovė, projekto iniciatorė Jurgita Kuprinskienė