1

Įspūdis iš Naujamiesčio kultūros centro-dailės galerijos naujo sezono atidarymo

Naujamiesčio kultūros centras-dailės galerija lapkričio 5-ąją šventė 23-ąjį savo gimtadienį. Išlikti 23 metus ištikimiems savo programai – per dailę, muziką ir žodį tarnauti žmonėms – didelio atkaklumo darbas.

Galerijoje (tikrų tikriausia) visada pilna šviesos, sklindančios iš parodų, jų eksponavimo, gėlių, rodos, iš menkiausios, bet itin subtilios, smulkmenos; iš sutikimų ir išlydėjimų, iš žodžio ir muzikos garsų … Tai ir yra tikroji kultūros paskirtis – nuskaidrinti Atėjusįjį. Nuoširdžiausia padėka šį Gėrį kuriantiems.

Į šį 23-ąjį Naujamiesčio kultūros centro-dailės galerijos sezoną pakvietė keramiko Eugenijaus Čibinsko paroda „Sąmoningi atsitiktinumai“. Apie darbus – citata iš parodą palydinčiojo teksto: „Parodoje eksponuojami kūriniai, tarsi paprastą kasdienę buitį menantys radiniai, apaugę išorinio pasaulio patirtimis ir įspūdžiais. Akmens masės grubumas dar labiau sustiprina visa gaubiančios tankmės įspūdį…“. Darbai spinduliuoja, šviečia, traukia…

Ir „Baltos varnos“! Milda ir Teresė Andrijauskaitės: sujungė, pakylėjo, nušvietė, jaunystės žavesiu užkrėtė …

Sugretinimas. Parodoje visų kūrinių leitmotyvas – medžio šaknys. Tą išgirdome ir pajutome Mildos ir Teresės muzikoje. Gimtųjų namų šaknys nuo Zarasų, iš Andrijauskų namų – ačiū!

Pabaigoje belieka sakyti: ateikite į Naujamiesčio kultūros centrą-dailės galeriją – Šviesos pilnoje erdvėje pabūti.


 Albina Saladūnaitė