Įgyvendintas Raguvos bendruomenės “Raguva kartu” projektas ,,Bendruomenės narių fizinio aktyvumo ir sveikos gyvensenos skatinimas“

Vasara – laikas, kai visiems norisi išbandyti kuo daugiau naujų dalykų, būti aktyvesniems, stiprinti sveikatą, sveikai maitintis ir patirti nepamirštamų įspūdžių. Tokių tikslų vedama Panevėžio rajono Raguvos bendruomenė ,,Raguva kartu“  įgyvendino visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos projektą „Bendruomenės narių fizinio aktyvumo ir sveikos gyvensenos skatinimas“.Tokių tikslų vedama Panevėžio rajono Raguvos bendruomenė ,,Raguva kartu“  įgyvendino visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos projektą „Bendruomenės narių fizinio aktyvumo ir sveikos gyvensenos skatinimas“. Panevėžio rajono savivaldybės biudžeto lėšomis iš dalies finansuojamo projekto „Bendruomenės „Raguva kartu“ narių skatinimas“. 

Rugpjūčio 5 – 6 dienomis Raguvos bendruomenės ,,Raguva kartu“ nariai dalyvavo dviejų dienų išvykoje po Aukštaitijos nacionalinį parką. Vieni išvykos dalyviai pasirinko pėsčiųjų žygio maršrutą, kiti – baidarių. Pėsčiųjų žygį organizavo ir jam vadovavo Rūta Ramoškienė. Drąsūs ir aktyvūs nariai metė iššūkį sau ir ryžosi įveikti pėsčiomis visai netrumpą septyniolikos kilometrų atstumą. Jie aplankė Ginučių vandens malūną, Ginučių piliakalnį, Ladakalnį, pėsčiųjų tiltą, Puziniškių ir Meironių gyvenvietės, praėjo Meironių pažintiniu taku, apžiūrėjo Alkso, Linkmeno, Srovinčio, Baluošo, Asalnų, Lušių ežerus, grožėjosi jų apylinkėmis, Palūšės Šv. Juozapo bažnyčia. Baidarių trasos sumanytojas ir vadovas buvo Sigitas Žudys. Plaukė pačia gražiausia Aukštaitijos nacionalinio parko dalimi nuo Vaidžiuškių kaimo iki Palūšės. Apiplauktas didysis ežerų ratas: Lūšių, Asalnų, Asalnykščio, Linkmeno,Ūkojo, Alksno, Asėko, Baluošo, Dirginio, Lūšių ežerai, viso įveikta aštuoniolika kilometrų. Staptelėjo ir aplankė Ginučių vandens malūną, Ginučių piliakalnį, Ladakalnį. Suorganizuotos baidarių varžytuvės Asalnios ežere.

Vakarėjant bendruomenės nariai įsikūrė Lūšios ežero pakrantės poilsiavietėje. Vyko įveiktų trasų aptarimas, palapinių statymo varžytuvės, diskusija apie sveika maistą, ,,sveikuoliško“ troškinio gaminimas, degustacija . Bendruomenės pirmininkė Daiva Banėnienė pasidžiaugė projekto sėkme, neslėpė pasididžiavimu visais ir kiekvienu atskirai.

Rytas prasidėjo nuo maudynių ežere, pasiplaukiojimo valtimis ir bendrais pusryčiais. Vėliau bendruomenės nariai vyko į Bitininkystės muziejų Aukštaitijos nacionaliniame parke, Stripeikių kaime. Susipažino su ilgametėmis bitininkystės tradicijoms, jos raida Lietuvoje, bičių naudą gamtai ir žmonės. Išvyką keliautojai užbaigė pasigrožėdami nuostabiais gamtos vaizdais užkopę į Šiliniškų apžvalgos bokštą. Išvykos pabaigoje visi dalyviai degustavo bendruomenės narės iškeptą apvalų moliūgų pyragą, kuris simbolizavo vienybę ir bendruomeniškumą.

Smagu, kad bendruomenės nariai ne tik dirba dėl bendruomenės ir miestelio gerovės, organizuoja renginius, skatina aktyviai visus dalyvauti įvairiose veiklose, bet ir kartu renkasi praleisti išvykas ir taip stiprina bendrystę. Tikime, kad ir toliau ,,Raguva kartu“ stiprės kaip bendruomenė ir drauge patirs dar daug gražių nuotykių ir įgyvendins dar ne vieną sumanytą projektą. 


Panevėžio rajono Raguvos bendruomenės ,,Raguva kartu” pirmininkė Daiva Banėnienė.