Į Ukrainą išgabenta dar viena humanitarinės paramos siunta

Panevėžio rajono savivaldybė tęsia tarptautinio bendradarbiavimo partnerių ukrainiečių rėmimą. Šiandien mikroautobusu į Radechivo savivaldybę išvežta 200 vnt. miegmaišių. Jiems įsigyti savivaldybės taryba gruodžio mėnesio 20 d. sprendimu skyrė 10 tūkst. eurų. Ši parama palengvins žiemos šalčius karo sunkumų sekinamiems gyventojams.

Bendradarbiavimo sutartį praėjusių metų liepos 7 d. Panevėžio rajono savivaldybės administracijoje pasirašė Panevėžio rajono savivaldybės meras Antanas Pocius ir Ukrainos Respublikos Radechivo savivaldybės meras Stepan Petrovič Kochančuk.

Tai ne pirmoji humanitarinės pagalbos siunta, kurią Panevėžio rajono savivaldybė siunčia Radechivo savivaldybei.

Birželio 22 d. bendradarbiavimo partneriams buvo skirta 20 tūkstančių Eur vertės humanitarinė pagalba. Už šias lėšas nupirkta ir į Ukrainą nugabenta beveik 1 tūkstantis užveržiamųjų raiščių–turniketų ir 100 vnt. miegmaišių.

Dar prieš užmezgant oficialius tarptautinio bendradarbiavimo santykius Ukraina sulaukdavo humanitarinės paramos iš Panevėžio rajono. Panevėžio rajono savivaldybės tarybos nariai Algimantas Birbilas ir Donatas Tumas, Rusijai pradėjus karą Ukrainoje, sistemingai vyko į agresiją patiriančią šalį, gabendami įvairią labdarą.

Užmezgus bendradarbiavimą su Radechivo savivaldybe, ukrainiečių pirmoji gyva pažintis su Panevėžio rajonu įvyko praėjusių metų liepos 5–7 dienomis, svečius pakvietus vizito į Valstybės dienos minėjimo šventinius renginius.

Bendradarbiavimo sutartis su Radechivo savivaldybe atvėrė kelią ir kitai panašiai iniciatyvai plėtoti ryšius su Ukraina.

Lapkričio mėnesį pasirašytas ketinimų bendradarbiauti kultūros ir turizmo srityse protokolas su Poltavos regioninės karinės (valstybės) administracija.

Gyva pažintis jau įvyko: iš Poltavos atvykusi delegacija dalyvavo tradiciniame regiono renginyje „Kapelmaušis“, jaunimui suorganizuota turininga vasaros stovykla.


Savivaldybės informacija

Nuotr. Siuntą sukrauti padėjo savivaldybės tarybos narys A. Birbilas (kairėje) ir savanoris Eugenijus Vitoška.