Į Paįstrį švęsti Jurginių rinkosi kraštiečiai ir poetai

Balandžio pabaigoje, kai švenčiama pavasario žalumos, piemenų, jaunimo, žemdirbių ir arkliaganių šventė, paįstriečiai renkasi į Švento Jurgio atlaidus Paįstrio Šv. Mergelės Marijos globos bažnyčioje.

Balandžio 28 d. Paįstrio kraštiečių klubo „Ąžuolas“ prezidento kraštiečio Petro Nevulio kvietimu šiemet į kultūros centrą rinkosi kraštiečiai – esantys ir išvykę į kitus Lietuvos miestus ar užsienį, visi, kas nestokoja idėjų, iniciatyvų, entuziazmo ir motyvacijos kažką nuveikti vardan Paįstrio.

Kultūros centro ir bibliotekos darbuotojai, puoselėdami senąsias tradicijas, kasmet rengia Literatūrinių Jurginių šventę, kurioje susitinka žmonės, kuriems poezija, muzika – dalis jų gyvenimo.

Šiųmetės Jurginės išsiskyrė poetų, norinčių savo eilėraščius paskaityti, naujas knygas skaitytojams pristatyti gausa. Atvyko keturiolika kūrėjų iš Biržų, Pasvalio ir Panevėžio rajonų.

O susirinkusius džiugino kultūros centro liaudiškų šokių kolektyvas „Verbėlė“ (vadovė Nijolė Vidžiūtė). Linksmino ir dainuoti kartu kvietė svečiai: Liūdynės kultūros centro Velžio padalinio folkloro kolektyvas „Gegužraibė“ (vadovė Virginija Stundžienė) ir iš Pasvalio rajono Joniškėlio skyriaus atvykęs kolektyvas „Ramunėlė“ (vadovė Nijolė Stepulienė).

Paliukų kaime, Juozo Zikaro muziejaus kiemelyje skambėjo ir daug sveikinimų, padėkų: Jurgoms, Jurgiams, renginio rėmėjams, aktyviausiems dalyviams, organizatoriams.

 

Informaciją parengė Paįstrio kultūros centro direktorė Daiva Kiršgalvienė

Fotografijos Gintaro Lukoševičiaus

Daugiau foto rasite https://www.facebook.com/media/set/?set=a.452962963928927&type=3