Gyventojų skiepijimo tvarka Panevėžio rajono savivaldybėje

Panevėžio rajono savivaldybėje šiuo metu nuo COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) skiepijami šių amžiaus grupių asmenys: 80 m. ir vyresni, 75–79 m., 70–74 m., 65–69 m. Procedūros atliekamos Panevėžio rajono savivaldybės poliklinikoje, šeimos gydytojų kabinetuose, ambulatorijose, medicinos punktuose, vakcinavimo  centre (Žemdirbių g.15,  Velžys, Panevėžio raj.).

Pagal LR sveikatos apsaugos ministro 2021–03–24 d. įsakymu papildytas prioritetines grupes taip pat skiepijami jaunesni kaip 65 m. asmenys, turintys šiuos rizikos veiksnius:

 • gaunantys imunosupresinį ar imunomoduliuojantį gydymą;
 • sergantys cukriniu diabetu su komplikacijomis;
 • sergantys lėtinėmis širdies – kraujagyslių ligomis;
 • sergantys lėtinėmis plaučių ligomis su kvėpavimo nepakankamumu;
 • sergantys lėtinėmis kepenų;
 • asmenys, kuriems diagnozuota tetraplegija;
 • asmenys, kuriems diagnozuotas nutukimas ir kūno masės indeksas yra 35 ir daugiau;
 • asmenys, sergantys nervų ir raumenų sistemos ligomis (uždegiminė polineuropatija, kitos polineuropatijos, generalizuota miastenija, pirminės raumenų ligos, kitos miopatijos, mioneuralinių jungčių ir raumenų sutrikimai sergant kitomis ligomis) ir patiriantys kvėpavimo sutrikimus;
 • asmenys, kuriems diagnozuotos imunodeficitinės būklės dėl hiposplenizmo, asplenijos po procedūros, blužnies atrofijos, išskyrus įgimtą aspleniją, kiti patikslinti imunodeficitai;
 • asmenys, sergantys onkologine liga, kuriems po aktyvaus gydymo ir (ar) ligos remisijos praėjo daugiau nei 24 mėn., bet ne daugiau nei 60 mėn.;
 • organo (-ų) ar audinio (-ių) transplantacijos laukiantys recipientai.

Pirmiau skiepijami  kelis rizikos veiksnius turintys asmenys.

Norintys skiepytis gyventojai turėtų paskambinti savo šeimos gydytojui ir užsiregistruoti.

Kiekvienam skiepytis užsiregistravusiam gyventojui paskambins Panevėžio rajono savivaldybės poliklinikos bendruomenės slaugytojos ir paskirs konkrečią skiepijimo dieną, laiką ir vietą. Jeigu gyventojas pats negali atvykti į skiepijimo įstaigą, apie tai jis turi informuoti slaugytoją, ir jam atvežti bus skirtas savivaldybės automobilis.

Pacientai skiepijami toje gydymo įstaigoje, kurioje yra prisirašę, nepriklausomai nuo gyvenamosios vietos ir ta vakcina, kuri tuo metu yra gauta.

Atvykdami skiepytis, turėkite asmens dokumentą. Atvykdami skiepytis pakartotine doze, turėkite ir pirmo vizito metu išduotą skiepijimo kortelę.

Sergantis, karščiuojantis ar bet kokios kitos ligos ūmiu periodu žmogus neskiepijamas. Jeigu tuo metu, kai esate užsiregistravęs skiepytis, sergate, apie tai informuokite įstaigą, kurioje būsite skiepijamas, ir jums bus paskirtas kitas laikas.

Dėl judėjimo negalios ar sveikatos būklės į vakcinacijos vietą atvykti negalintys pacientai, bus skiepijami savo namuose. Iš anksto suderinus laiką slaugytojos atvyks pas juos į namus. Namuose pacientai skiepijami Vaxzevria vakcina.

Gyventojai, kurie neprisirašę prie VšĮ Panevėžio rajono savivaldybės poliklinikos, bet gyvena Panevėžio rajone, dėl vakcinacijos gali kreiptis į artimiausią poliklinikos padalinį: medicinos punktą, šeimos gydytojo kabinetą ar ambulatoriją.

Pagal papildytus prioritetus šiuo metu taip pat skiepijami švietimo įstaigų darbuotojai ir abiturienetai pagal įstaigų vadovų pateiktus sąrašus.

Minėtos prioritetinės asmenų grupės nustatytos LR sveikatos apsaugos ministro įsakyme „Dėl skiepijimo valstybės biudžeto lėšomis įsigyjama Covid-19 ligos (koronaviruso infekcijos) vakcina prioritetinių asmenų grupių nustatymo“.

Daugiau informacijos gali suteikti Panevėžio rajono savivaldybės gydytoja Renata Valantinienė tel.: (8 45) 58 26 93, 8 618 02 445 ir Panevėžio rajono savivaldybės poliklinikos visuomenės sveikatos specialistė Renata Ragauskaitė 8 618 72 029.

Jei kyla klausimų apie vakcinas ir vakcinacijos eigą, galite skambinti į VAKCINACIJOS LINIJĄ tel. + 370 5 230 0123, SKIEPŲ LINIJĄ konsultacijai (85) 23 00 123.


Savivaldybės informacija