Biudžetinė įstaiga Panevėžio rajono savivaldybės administracija 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 188774594, Vasario 16-osios g. 27, LT-35185 Panevėžys
Tel. (8 45) 58 29 46, faks. (8 45) 58 29 75, el. p. savivaldybe@panrs.lt
 Naujienų prenumerata 

Vaikų ir šaulių diskusija apie laisvės gynėjus

 

Panevėžio rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 30-mečiui skirtas renginys, kuriame dalyvavo šaulių atstovai ir Paįstrio Juozo Zikaro gimnazijos ketvirtokai.

Tai vaikai, augantys laisvoje ir nepriklausomoje Lietuvoje. Kartu su vyr. mokytoja Gitana Normante jie papuošė biblioteką savo piešiniais apie laisvės gynėjus – žmones, padėjusius iškovoti nepriklausomybę.

Vyko diskusija – kas yra laisvės gynėjas?

Istorikas ir šaulys Norbertas Černiauskas palengvino užduotį, pristatydamas vaikams savo parašytą knygą „Apie šaulius, riterius ir drakonus Lietuvoje“. N. Černiauskas sako norėjęs reabilituoti suprimityvintas tautiškumo, patriotizmo, pilietiškumo sąvokas, o tai padaryti geriausia nieko apie sudėtingą Lietuvos istoriją neslepiant ir nenutylint.

Smagiai iliustruota knyga supažindina jaunuosius skaitytojus su tautos praeitimi ir įrodo, jog riteriai gyvena ir dabar Lietuvoje!

„Noriu skaitytojams parodyti, kad tokios sąvokos kaip atsakingumas, pagarba kitam nėra viso labo nuolat kartojamos klišės, kad jos reiškia realius dalykus, kasdienius smulkius darbus, kuriuos kiekvienas galime atlikti. Laisvės gynėjais gali būti kiekvienas iš mūsų – ir mokykloje, ir namie. Net ir atostogaudami galime imtis riteriškų žygių, kurdami Nepriklausomą Lietuvos valstybę,“– sakė N. Černiauskas.

Prie diskusijos prisijungė ir Panevėžio Alfonso Smetonos šaulių 5-oji rinktinė. Rinktinės vadas Audrius Mordasas su pagalbininkais padovanojo vaikams ir bibliotekai žurnalų „Trimitas“ bei knygų „Apie šaulius, riterius ir drakonus Lietuvoje“.

Ketvirtokai visas mintis, kurių nespėjo išsakyti ir kurios kilo po diskusijos, sudėjo iliustracijomis į „Laisvų vaikų knygą apie laisvę“. Ši knyga, skirta paminėti kovo 11-osios sukaktį, trumpam stabtelėjo Panevėžio rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje ir netrukus tęs savo kelionę jau kitose regiono bibliotekose.

 


 Vyr. bibliotekininkė L. Žukauskaitė
 
 

Siųsti draugui
Paskutinis atnaujinimas: 2020-03-12 16:08:54
Spausdinimo versija
Twitter MySpace LinkedIn Facebook

Jūsų komentaras

Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

komentarų nėra
Atgal