Biudžetinė įstaiga Panevėžio rajono savivaldybės administracija 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 188774594, Vasario 16-osios g. 27, LT-35185 Panevėžys
Tel. (8 45) 58 29 46, faks. (8 45) 58 29 75, el. p. savivaldybe@panrs.lt
 Naujienų prenumerata 

Vadoklių vaikų dienos centrui – 5-eri: veikla, mažoms širdelėms teikianti didelę laimę

Šypsenos, dainos, šokiai, daug svečių su dovanomis ir sveikinimais, vaišės ir gimtadienio tortas – taip smagiai 5-ąjį gimtadienį paminėjo Vadoklių nestacionarių socialinių paslaugų namų Vaikų dienos centras. Šventė su koncertine programa vyko spalio 25 dieną, penktadienį.

Socialinės priežiūros paslaugas teikiančiame Vaikų dienos centre po pamokų lankosi ir turiningai laiką leidžia 7–14 metų vaikai. Jiems įrengta kompiuterių klasė, sporto salė su įranga, salė kultūros renginiams, žaidimų erdvė, pamokų ruošimo kambarys, virtuvėlė. Centrą kasdien aplanko iki 30 vaikų.

Įstaiga skirta socialinės rizikos grupės vaikams, bet durys atviros ne tik jiems, o ir visiems po pamokų ateinantiems mokiniams. Čia jie gali paruošti pamokas, žaisti, sportuoti, užsiimti kūrybine veikla – piešti, karpyti, klijuoti, skaityti. Vietoje esančioje virtuvėlėje vaikai mokosi gaminti maistą.

Šiltuoju metų laiku smagu laiką leisti sporto aikštelėse kieme – krepšinis, tinklinis, kvadratas įtraukia ir berniukus, ir mergaites. Orams atšalus fizinė veikla vyksta sporto salėje.

Daug įvairių veiklų vykdoma dalyvaujant Panevėžio rajono savivaldybės ir Visuomenės sveikatos biuro projektuose. Šiais metais įgyvendintas Savivaldybės 2019 m. visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos projektas „Sportuok, judėk ir tobulėk“ bei Savivaldybės 2019 m. Vaikų vasaros užimtumo ir poilsio programų projektas „Pramogauk ir atostogauk“.

Dažasvydis, boulingas, plaukimas baidarėmis Nevėžio upe, maudynės baseine Anykščiuose, ekstremalus kopinėjimas pramogų parke „Lokės pėda“, čiuožimas ant ledo „Akropolyje“, edukacinė programa „Kino istorija“ Panevėžyje kino centre „Garsas“ – šios ir kitos pramogos vaikams suteikė daug džiaugsmo ir nepamirštamų emocijų, praplėtė akiratį.

Vasaros atostogas naujais įspūdžiais praturtino kelionė į Palangą, Drakonų valčių festivalis Ėriškių tvenkinyje, maudynės Juodžio ežere, ekskursijos lankytinomis gimtojo krašto vietomis.

Dabar mažieji centro lankytojai su didžiausiu užsidegimu gamina kaukes artėjančiam Helovynui ir nekantriai laukia naktinio šventės šėlsmo.

Penkeri metai buvo kupini įvairiausių pramogų ir veiklų, daugelį jų kaimo vaikai išbandė pirmą kartą. Tėvai labiausiai džiaugiasi, kad savo atžalas po pamokų gali palikti saugioje, kūrybinių galimybių suteikiančioje aplinkoje.

Įstaigos vadovė socialiniam darbui Ilona Benetaitė sako, kad su kolege socialine darbuotoja Toma Maseliene stengiasi ne tik palepinti vaikus pramogomis, kelionėmis bei šventėmis, bet ir ugdyti jų bendravimo įgūdžius, socialinį jautrumą ir atjautą aplinkiniams, bendruomeniškumą.

Jau tapo graži tradicija prieš Kalėdas ir Velykas lankyti Vadoklių bei kaimyninio Mikėnų kaimo gyventojus, pasveikinti juos, pabendrauti, padovanoti savo pagamintų rankdarbių, atvirukų. Tokiais vaikų apsilankymais labiausiai džiaugiasi vyresnio amžiaus, vieniši, bendravimo stokojantys žmonės.

Vadovės I. Benetaitės kūrybiškas, su meile ir atsidavimu atliekamas darbas Vaikų dienos centre vertinamas ne tik ugdytinių ir jų tėvelių. Rugsėjo pabaigoje vykusioje Socialinių darbuotojų šventėje Savivaldybės meras Povilas Žagunis I. Benetaitę apdovanojo padėka už aktyvią projektinę veiklą, kantrybę ir nuoširdų rūpestį dirbant su vaikais.


Savivaldybės informacija
 
 

Siųsti draugui
Paskutinis atnaujinimas: 2019-10-28 13:18:44
Spausdinimo versija
Twitter MySpace LinkedIn Facebook

Jūsų komentaras

Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

komentarų nėra
Atgal