Biudžetinė įstaiga Panevėžio rajono savivaldybės administracija 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 188774594, Vasario 16-osios g. 27, LT-35185 Panevėžys
Tel. (8 45) 58 29 46, faks. (8 45) 58 29 75, el. p. savivaldybe@panrs.lt
 Naujienų prenumerata 

Spalis – psichinės ir emocinės sveikatos stiprinimo mėnuo

 

Psichikos sveikata – viena didžiausių ir kartu pažeidžiamiausių vertybių šiuolaikinėje visuomenėje. Ji yra sudėtinė asmens sveikatos dalis, lemianti žmogaus gebėjimą pažinti pasaulį, bendrauti ir išreikšti savo jausmus. Gerą psichinę sveikatą turintis žmogus įgyja emocinį, dvasinį atsparumą, kuris leidžia patirti džiaugsmą, nusivylimą, liūdesį, padeda ištverti skausmą.

Visą mėnesį Krekenavos Mykolo Antanaičio gimnazijos mokiniai ir Krekenavos lopšelio-darželio „Sigutė“ vaikai dalyvavo įvairiose edukacinėse veiklose.

Spalio 6 dieną Krekenavos Mykolo Antanaičio gimnazijos 9 klasių mokiniai dalyvavo POINTS of YOU koučingo praktiniame užsiėmime „Gyvenimo rato balansas“. Praktikoje mokiniai turėjo įvertinti laiko trukmės suvokimą, skambant skirtingam muzikos žanrui. Šis etapas padeda nurimti ir atitrūkti nuo skubėjimo pilnos kasdienybės, susitelkti į savo vidų. Keičiantis poromis, pagal ištrauktas korteles dalyviai turėjo įveikti kalbos barjerą ir vieni kitiems papasakoti apie save, pritaikant ir susiejant su paveikslėlio vaizdu. Kadangi daugelis jaunų žmonių bendrauja žinutėmis, socialiniuose tinkluose, pasirodo, tai nebuvo lengva užduotis paaugliams. Nėra taip paprasta kalbėtis su kitu žmogumi, kurio gal gerai nepažįsti, todėl mokėsi atpažinti, suvokti savo ir kito žmogaus emocijas ir jausmus. Antroje užsiėmimo dalyje kiekvienas pagal save įvertino, kiek laiko skiria šeimai, darbui, draugams, poilsiui, sveikatai, tobulėjimui. Kūrė savo gyvenimo ratą. Ne visiems pavyko rasti gyvenimo balansą, o tai rodo, kad reikia tobulėti ir keisti savo gyvenimo įpročius. Užsiėmimo pabaigoje mokiniai kūrė asmeninius veiksmų planus, padedančius įtvirtinti užsiėmimo metu gimusias naujas įžvalgas. Užsiėmimą vedė koučingo trenerė Giedrė Norkūnė.

Spalio 9 dieną Krekenavos lopšelio-darželio „Sigutė“ „Pelėdžiukų“ grupės vaikai ir Krekenavos Mykolo Antanaičio gimnazijos 4 klasės mokiniai dalyvavo edukacijoje „Pasakiška pasaka apie patyčių prevenciją“. Patyčios veikia visus vaikus, kurie su jomis susiduria, – tiek patiriančius patyčias vaikus, tiek stebėtojus, tiek skriaudėjus. Jos žeidžia vaikus, kelia daug įtampos, trukdo užsiimti kasdienėmis veiklomis bei palieka ilgalaikių psichinės sveikatos pasekmių. Užsiėmimą vedė sveikatos specialistė Marija, kuri diskutavo su vaikais, kas yra patyčios, kaip jas atskirti. Pasekė pasakišką pasaką apie tris draugus, kuris vienas iš jų patyrė patyčias. Atliko praktinį darbelį, gamino linksmus antistresinius kamuoliukus, kurie padės vaikams nusiraminti ar atsipalaiduoti.

Spalio 14 dieną Krekenavos Mykolo Antanaičio gimnazijos 5, 6, 7 klasių mokiniams vyko praktiniai užsiėmimai „Emocijų įtaka mūsų kūnui. Kaip suvaldyti pyktį?“. Mokymus vedė emocinio intelekto trenerė Inga Sosnovska. Mokymų metu mokiniai kūrė skirtingas emocijų skulptūras: džiaugsmą, liūdesį, išgąstį, nerimą ir t. t. Aptarė emocinę higieną, mokėsi smegenų aktyvinimo, proto atpalaidavimo pratimų. Praktiškai išmoko dėmesio koncentravimo žaidimų, diskutavo, iš kur atkeliauja pyktis, emocija. Pagal emometrą bandė atskirti žemą ir aukštą emocinę energiją. Atliko ledkalnio eksperimentą, į kurį sudėta baimė, gėda, nepasitikėjimas, liūdesys ir t. t.

Kiekvienas vaikas yra skirtingas, tad kiekvienam vaikui reikalingos skirtingos praktikos. Kad palaikytumėte sveiką vaiko vystymąsi ir augimą, svarbu kuo anksčiau stiprinti jo psichinę sveikatą, kad užaugę nepasiduotų depresijai.


 VSPS Aušra Džiugelytė
 
 

Siųsti draugui
Paskutinis atnaujinimas: 2020-10-21 13:11:34
Spausdinimo versija
Twitter MySpace LinkedIn Facebook

Jūsų komentaras

Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

komentarų nėra
Atgal