Biudžetinė įstaiga Panevėžio rajono savivaldybės administracija 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 188774594, Vasario 16-osios g. 27, LT-35185 Panevėžys
Tel. (8 45) 58 29 46, faks. (8 45) 58 29 75, el. p. savivaldybe@panrs.lt
 Naujienų prenumerata 

Paukščių augintojų dėmesiui

 

Dėl intensyvios laukinių paukščių migracijos ir dėl sudėtingos paukščių gripo situacijos Lenkijoje ir kitose Europos valstybėse bei dėl to, kad didelio patogeniškumo paukščių gripo (H5N8) virusas jau nustatytas laukiniams paukščiams ir vienoje naminių paukščių laikymo vietoje Lietuvoje, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba primena, kad paukščių laikytojai privalo:

• Laikinai apriboti naminių paukščių galimybę laisvai vaikščioti lauke ir išleisti juos tik į iš visų pusių aptvertas teritorijas, nesusisiekiančias su natūraliais ar dirbtiniais vandens telkiniais, pasirūpinti, kad paukščiams girdyti nebūtų naudojamas paviršinių vandens telkinių vanduo, paukščių girdyklos ir pašaras būtų po stogu arba paukščių laikymo patalpose.

• Naminiams paukščiams skirtą pašarą laikyti taip, kad jis būtų apsaugotas nuo laukinių paukščių, graužikų ir kitų gyvūnų, galinčių mechaniškai pernešti virusą.

• Nenaudoti naminių paukščių girdymui atvirų vandens telkinių vandens.

• Namines žąsis ir antis laikyti atskirai nuo kitų naminių paukščių.

• Nesilankyti kitose paukščių laikymo vietose, vengti tiesioginio kontakto su laukiniais paukščiais.

VMVT informuoja, kad ūkyje nustačius paukščių gripo virusą, visi paukščiai, produkcija, kiaušiniai, lesalai, pakratai ir menkavertis inventorius sunaikinami. Aplink židinius nustatomos 3 km apsaugos ir 10 km priežiūros zonos.

Paukščių gripas yra itin pavojinga ir greitai plintanti liga. Užsikrėtę naminiai paukščiai nustoja lesti, gerti, sunkiai kvėpuoja, pamėlsta jų skiauterės, barzdelės, patinsta galvos ir kaklo audiniai, atsiranda kraujosruvos odoje ir gleivinėje. Paukščiai gaišta. Nuo ligos gali nugaišti iki 100 proc. visų ūkyje laikomų naminių paukščių.

Pastebėjus būdingus ligos požymius naminių paukščių pulke, ėmus gaišti naminiams paukščiams ar aptikus nugaišusį laukinį vandens paukštį reikėtų apie tai pranešti aptarnaujančiam veterinarijos gydytojui, artimiausiam teritoriniam VMVT padaliniui arba nemokamu telefonu 8 800 40 403. 


 Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Panevėžio departamento informacija
 
 

Siųsti draugui
Paskutinis atnaujinimas: 2021-01-11 13:25:14
Spausdinimo versija
Twitter MySpace LinkedIn Facebook

Jūsų komentaras

Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

komentarų nėra
Atgal