Biudžetinė įstaiga Panevėžio rajono savivaldybės administracija 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 188774594, Vasario 16-osios g. 27, LT-35185 Panevėžys
Tel. (8 45) 58 29 46, faks. (8 45) 58 29 75, el. p. savivaldybe@panrs.lt
 Naujienų prenumerata 

Juozo Zikaro metus pasitinkant

 

2021 metais sukanka 100 metų, kai buvo sukurta žymioji „Laisvės“ skulptūra. Atsižvelgdamas į tai Lietuvos Respublikos Seimas 2021-uosius paskelbė Juozo Zikaro metais. Spalio 29 dieną, pasitinkant vieno žymiausio Lietuvos skulptoriaus 139-ąjį gimtadienį, Paįstrio kultūros centre rinkosi Paįstrio bendruomenės, Juozo Zikaro gimnazijos, bibliotekos, seniūnijos, bažnyčios ir visuomenės atstovai pasitarti, kaip geriau paminėti ir prisiminti žymaus skulptoriaus gyvenimą ir kūrybą, kaip įprasminti menininko indėlį Lietuvos nacionalinėje kultūroje.

Paįstrio kultūros centro direktorė Daiva Kiršgalvienė susirinkusiems papasakojo, kokie ateinančiais 2021 metais galėtų būti įgyvendinti projektai, susiję su Juozu Zikaru, jeigu būtų gautas finansavimas. Savo įžvalgomis apie numatomas veiklas pasidalijo Paįstrio seniūnas Virginijus Šležas, Lietuvos Respublikos Seimo narys ir kraštiečių klubo „Ąžuolas“ prezidentas Petras Nevulis, Juozo Zikaro gimnazijos direktorė Gita Kubilienė, bendruomenės pirmininkas ir Panevėžio rajono savivaldybės tarybos narys Rimantas Pranys bei Trečiojo amžiaus universiteto dekanas Vaclovas Krikščiūnas.

Pasitarimo dalyviai aptarė, kaip galima būtų sutvarkyti erdvę prie didingos tautodailininko Eduardo Tito sukurtos ąžuolo skulptūros, kuri buvo pastatyta minint 135-ąsias Juozo Zikaro gimimo metines. Aptariant susitikimo rezultatus pažymėta, kad paįstriečiai nori ir stengsis tinkamai paminėti žymaus kraštiečio, skulptoriaus Juozo Zikaro 140-ąjį gimtadienį.


 Juozo Zikaro memorialinės sodybos muziejininkas Virginijus Kiršgalvis
 
 

Siųsti draugui
Paskutinis atnaujinimas: 2020-10-30 12:32:12
Spausdinimo versija
Twitter MySpace LinkedIn Facebook

Jūsų komentaras

Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

komentarų nėra
Atgal