Kartu su bundančia gamta prasideda „Gero ūkininko čempionatas“. Šios iniciatyvos tikslas – išaiškinti, pagerbti ir paskatinti santarvėje su gamta ūkininkaujančius ūkininkus bei agrarinę aplinkosaugą labiausiai skatinančias seniūnijas.

Gamtos apsaugą Europoje paskelbus prioritetine sritimi, reikalaujančia visų įsitraukimo ir bendrų pastangų, ypatingą vaidmenį įgauna gamtai palankus, agrarine, ekonomine ir socialine prasme progresyvus ūkininkavimas. Agrarinio kraštovaizdžio biologinę įvairovę puoselėjantys ūkininkai gali padėti išsaugoti nykstančias rūšis, kurios šimtmečiais gyveno šalia kaimo žmogaus.

Pastebėti ir pagerbti tokių lyderių – ūkininkų, seniūnijų darbuotojų – indėlį ir siekia pirmą kartą Lietuvoje organizuojamas „Gero ūkininko čempionatas“. Jį sudaro dvi dalys – ūkininkų ir seniūnijų konkursai. 

Ūkininkų konkurse bus varžomasi dėl dviejų nominacijų – „Metų ūkininko” ir „Publikos simpatijos”. Penkis pretendentus – čempionato ambasadorius – šioms nominacijoms atrinks komisija, kurią sudaro aplinkosaugos ir žemės ūkio ekspertai. Apsilankiusi ūkiuose komisija iš ambasadorių rinks „Metų ūkininką”, o dėl „Publikos simpatijos” titulo bus skelbiamas viešas balsavimas.

Vertinant nebus renkami jokie dokumentai – pasitikima ūkininko pateiktais faktais.

Ūkininkai gali siūlyti savo kandidatūrą patys arba juos gali siūlyti seniūnijų darbuotojai, saugomų teritorijų specialistai, kiti ūkininkai, nevyriausybinės organizacijos, įvairios asociacijos ir kt.

Teikiantis kandidatūrą asmuo turi užpildyti paraiškos formą naturalit.lt svetainėje iki gegužės 31 d.

Seniūnijų konkurse bus apdovanotos seniūnijos, pasiekusios didžiausią proveržį skatinant agrarinę aplinkosaugą tarp ūkininkų. Seniūnijų laukia du apdovanojimai – „Agrarinės aplinkosaugos čempionė” ir „Agrarinės aplinkosaugos spartuolė”.

Seniūnijų konkursas vyks ilgiau – iki žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimo pabaigos, t. y. iki paraiškų pagal priemonę „Agrarinė aplinkosauga ir klimatas” teikimo pabaigos. Bus skaičiuojama, koks pokytis įvyko seniūnijoje 2021 m. deklaruojant plotus pagal priemonės veiklas. Konkursui svarbūs du kriterijai – bendro ploto ir pareiškėjų skaičiaus pokyčiai. 

Nugalėtojai bus apdovanoti rudenį įvyksiančioje ceremonijoje. Apie čempionato ambasadoriais tapusius ūkininkus bus kuriami vaizdo reportažai, jie galės tapti ir neformalaus Europos gamtai palankaus ūkininkavimo tinklo ,,Farming for nature“ („Ūkininkaujantys gamtai“) nariais.  

Daugiau informacijos apie čempionato nuostatus, konkurso balų skaičiavimą bei dalyvio anketą galima rasti čia.


Savivaldybės informacija

image_print