Gėlėmis apipinta kūrybinio sezono pradžia Paįstryje

„Gal po šio koncerto ir patys sumanysite prie kurio iš kolektyvų prisijungti“, – sekmadienio popietę į žiūrovus kreipėsi Paįstrio kultūros centro direktorė Daiva Kiršgalvienė.

Tradiciškai minint Paįstrio kultūros centro ir Bernatonių, Daukniūnų bei Piniavos padalinių kūrybinio sezono pradžią vyko renginys „Suverkim vėrinį rudens“, kuriame pasirodė visi įstaigos meno mėgėjų kolektyvai. Muzikinius kūrinius atliko Paįstrio kultūros centro vaikų ir jaunimo pučiamųjų instrumentų orkestras „Dūdorėliai“, Piniavos vokalinis ansamblis „Svaja“, Paįstrio vokalinis ansamblis „Įstrelė“, Paįstrio kultūros centro kapela „Gegužinė“, šoko Paįstrio  linijinių šokių grupė „Rožiniai ritmai“ bei Bernatonių šokių grupė „Mėtos“. Paįstrio kultūros centro kieme vykusiame renginyje netrūko ir teatralizuotų pasirodymų: floristinę kompoziciją „Mažoji gaspadinė – sūrininkė“ pristatė kūrėja iš Bernatonių Aida Danilavičiūtė – Robinson, šokio ir floristinės kūrybos kompoziciją dovanojo Daukniūnų padalinio vaikų laisvalaikio studijos „Nenuorama“ narės, gėlių žieduose ir prozos eilutėse sukosi Paįstrio vaikų ir suaugusių teatrų aktoriai. Dainomis lietuvių liaudies žaidimą apipynė Bernatonių folkloro teatras „Melnyč“.

„Renginyje – viskas apie gėles ir gėlėms: dainos, šokiai, pasirodymai, kūriniai. Jūs, mielieji, apie gėlių žiedus išgirsite tai, ką buvote girdėję bet užmiršote, o gal kas ir naujais faktais nustebs“, –  žiūrovams žadėjo D. Kiršgavienė.

Gėlių žiedai, kaip pagrindinis renginio akcentas, pasirinktas ne atsitiktinai. Kasmet kartu su renginiu „Suverkim vėrinį rudens“ vyksta ir rudeninių puokščių paroda, kurios eksponatus buvo kviečiami kurti visi norintys: ir profesionalūs kūrėjai, ir mėgėjai.

Šiais metais ekspozicijoje „Puodas gėlių“ sutūpė daugiau nei 60 kūrinių, iš kurių gausos komisija atrinko tris labiausiai akį traukiančius ir apdovanojo.

„Sudėtinga išskirti kelias, kai tiek daug, tokių gražių, kruopščiai kurtų, dailintų, originaliai patektų puokščių vienoje vietoje. Atrodo, kad su kiekvienais metais kūrėjai vis labiau stengiasi, tobulėja. Tai tik dar labiau apsunkina sprendimo priėmimą“, – atkreipė dėmesį vienas komisijos narių, Paįstrio bendruomenės pirmininkas Rimantas Pranys.

Šiemet trečioji vieta teko Adomavos – Pragarėlės bendruomenei už kūrinį „Vasaros šleifas“, antroji – Danguolei Bulbenkovienei už kompoziciją „Šlamančios smilgos“. Pirmąją vietą komisija skyrė Rasai Stakelytei už puokštę „Rudeninio ežio sapnas“, nors ji parodai parengė net kelis kūrinius.

Ne tik puokščių konkurso nugalėtojams, tačiau ir visiems susirinkusiems, Paįstrio kultūros centras dovanojo Lauros Remeikienės su grupe koncertą. Skambėjo ne tik gerai žinomos atlikėjos dainos, jas papildė ir teatralizuoti grupės pasirodymai.


Paįstrio kultūros centro Daukniūnų padalinio vadovė Arneta Matuzevičiūtė