Gasparėlių pilkapyne panaikintas šiukšlynas

Paįstrio seniūnijoje, šalia Lėvens ošiančiame pušyne, slepiasi Gasparėlių pilkapynas, kitaip dar Milžinkapiais vadinamas. Žmonės pasakoja, kad čia ir kiek tolėliau esančiame Gasparų pilkapyne palaidoti žuvę senieji Lietuvos karžygiai. Senų senovėje šiose apylinkėse vyko didelis mūšis su Livonijos ordinu. Daug buvo priguldyta priešų, bet krito ir lietuvių kariai, ne visi grįžo iš mūšio… Ir dabar pušyne yra daugiau nei dvidešimt kalnelių-pilkapių. Ant kai kurių išlikę akmenų vainikų likučiai. Didžioji dalis pilkapių apardyti senienų mėgėjų dar prieš Pirmąjį pasaulinį karą, vėliau nepriklausomos Lietuvos laikais, pokario metu. Aplinkinių kaimų gyventojai čia kasė smėlį savo poreikiams. Vyko ir archeologinės ekspedicijos.

Duobės kalneliuose jau seniai užsitraukė samanomis. Bet dabar pušyno ramybę drumsčia šiukšlintojai iš aplinkinių gyvenviečių ir sodų. Veža savo buitines, statybines, žaliąsias atliekas į mišką, verčia kur papuola. Vairuotojai nesibodi čia atsikratyti senomis padangomis.

Paįstrio seniūnijos iniciatyva pušyne panaikinti nelegalūs šiukšlynai. Čia pasidarbavo UAB „Švaros komanda“. Surinkta tona gyventojų šiukšlių. Miškas tapo švaresnis. Rajono savivaldybė ir Paįstrio seniūnija aplinkinių gyvenviečių ir sodų gyventojus kviečia naudotis didžiagabaričių aikštelių ir šiukšles išvežančių įmonių paslaugomis ir neteršti miško. Poilsiaudami gamtoje, susirinkime savo šiukšles. Tausokime miškus, gerbkime savo protėvių palaidojimo vietas, neterškime gamtos.


 Savivaldybės administracijos vyr. specialistas Skirmantas Vertelka
Fotografijos autoriaus