Eismo saugumo skatinimo veiklos Molainiuose

Gegužės 19 dieną gyventojų bendruomenės centras „Molainiai“ organizavo renginį „Būk saugus kelyje“. Renginio metu paskaitą vedė Panevėžio rajono bendruomenių pareigūnas Darius Petraitis.

Susitikimas buvo  skirtas vaikams priminti dviračių transporto priemonių saugaus eismo taisykles. Primintos būtinos apsaugos priemonės vairuojant dviratę transporto priemonę: šalmas, šviesą atspindinti liemenė. Akcentuota, kad transporto priemonė turi turėti žibintus ir atšvaitus. Atkreiptas dėmesys į dviračiais ir paspirtukais važiuojančių amžių. Vaikai supažindinti su važiavimo šaligatviu, dviračiu, pėsčiųjų ir dviračių takų taisyklėmis, priminta, kaip taisyklingai važiuoti per perėją, taip pat, kaip saugiai elgtis važiuojant gatve ir sankryžose.

Kalbėta ir kitomis aktualiomis jaunimui temomis. Aptartas saugumas internete, kokios yra grėsmės keliant nuotraukas ir asmeninius duomenis į viešąją erdvę. Taip pat, užsiminta apie žaidimus internete ir kaip jie gali sukelti patyčias. Vaikai susidomėję klausėsi bendruomenės pareigūno pateiktos informacijos. Vienbalsiai tvirtino, kad informacija naudinga ir labai įdomi.

Renginyje iš viso dalyvavo 29 asmenys. Daugiausia vaikai, bet  kartu su vaikais dalyvavo ir keletas tėvelių. 

Susitikimo pabaigoje visi dalyvavusieji paraginti prisiminti ką išgirdo ir sudalyvauti viktorinoje įtvirtinant žinias. Daugiausiai teisingų atsakymų surinkę dalyviai buvo apdovanoti vertingais prizais.
Po paskaitos  bendruomenės pirmininkė Laura Mackevičienė dovanojo visiems įvairių saugaus eismo priemonių:  atšvaitų, šviesą atspindinčių krepšių, atšvaitų-pakabukų, knygeles „Kelių eismo taisyklės vaikams“,  kad kelyje būtų saugūs ir matomi kitiems eismo dalyviams.


Gyventojų bendruomenės centro pirmininkė Laura Mackevičienė