Panevėžio r. Berčiūnų pagrindinė mokykla
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 190399151, Rožių g. 1, Berčiūnų k., LT-38357 Panevėžio r.
Tel/faksas. (8 45) 55 37 72, el. p. berciunumokykla@gmail.com

NAUJIENOS

1
2
3
 
 
 
4
1
2
3
 
 
 
4

Knygų pristatymas bibliotekoje

          Šviesią, pavasariu dvelkiančią dieną, per literatūros pamoką, išskubėjome į Panevėžio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Berčiūnų filialą - mokytoja pasiūlė dalyvauti netradicinėje užklasinio skaitymo pamokoje. Mus maloniai pasitiko bibliotekininkė Viktorija Kirdeikienė. Ji pristatė viešnią - viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkę Danutę Pamerneckytę, kuri supažindino mus ir pulkelį Berčiūnų bendruomenės narių su įvairia negrožine literatūra.
          Bibliotekininkė Danutė pabrėžė, jog skaitydamas tokią literatūrą nepailsėsi, tačiau įgysi žinių. Jeigu į rankas paimi romaną, turi baigti jį skaityti. O negrožinę knygą gali tik pavartyti, kai ką paskaitinėti, susirasti reikalingos informacijos. Net ir šių metų Vilniaus knygų mugėje pastebėtas didesnis skaitytojų domėjimasis negrožine literatūra. Pirmiausia buvo pristatytos istorinės knygos. Domėjimasis jomis neblėsta - jį skatina skaitytojų noras žinoti tiesą apie šalies, pasaulio praeitį. Įdomu tai, kad daugelį rodytų knygų parašė užsienio rašytojai. Pristatytos knygos praplės mūsų žinias apie Antrąjį pasaulinį karą, apie nesenus įvykius Ukrainoje. Po to vartėme ir žiūrinėjome biografines bei praktinių patarimų knygas apie žemdirbystę, daržininkystę. Dešimtokus sudomino specialistų patarimai, emigrantų patirtys Dariaus Sėlenio ir Zigmanto Jurevičiaus knygoje ,,Kaip gerai dirbti ir gerai gyventi Norvegijoje“, taip pat kunigo Algirdo Toliato naujausia knyga ,,Žmogaus ir Dievo metai“.
Mano smalsumą sužadino dvi knygos. Tai Magnuso  Lintono „Kokainas“ - knyga apie Kolumbiją, narkotikus, smurtą ir net apie „kokaino karalių“ - vieną žiauriausių pasaulio nusikaltėlių Pablo Escobarą. Antroji - Alex Monaco „Laimingi šunsnukiai". Joje, anot bibliotekininkės Danutės, autorius dalijasi sėkmės receptais. Jis pataria, kaip nuteikti save, kad daug pasiektum, skatina nebijoti ieškoti savo kelio gyvenime. Abi šias knygas pasiskolinau skaityti.
          Knygų pristatymą užbaigėme vaišėmis, pasidalijome įspūdžiais apie renginį. Mes, skaitytojai, dėkingi bibliotekininkėms už suteiktą puikią progą pavartyti nematytų knygų, sužinoti apie jas, padiskutuoti apie skaitymą.

                                                                                                Matas Vaitkevičius,
                                                                                                10-os klasės mokinys

Susitikimas su „Misija Sibiras 18“ dalyviu

          Kovo 7 dieną mokyklos mokiniai ir mokytojai susitikimo su „Misijos Sibiras 18“ dalyviu Matu Toliušiu.
Praėjusią vasarą misija vyko Kazachstane, nes dalyviai negavo Rusijos vizų. 24 jaunų žmonių komanda tvarkė kapines lietuvių politinių kalinių lagerių apylinkėse. Buvo sutvarkyta apie 200 lietuvių kapų, atnaujinti 4 memorialai, pagaminti ir pastatyti 6 kryžiai. Taip pat dalyviai susitiko ir bendravo su vietos lietuviais.
          Mokiniai stebėjo filmuotą medžiagą, klausėsi svečio pasakojimo. Vėliau Matas Toliušis atsakinėjo į gausius mokinių klausimus.
          Šis susitikimas buvo vienas iš renginių, skirtų Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti. Tai puiki gyvoji patriotiškumo ir pilietiškumo pamoka.

                                                                Rusų kalbos mokytoja Loreta Juknevičienė

Tolerancijos skatinimas

          Šiais metais mokyklos mokiniai prisijungė prie gražios bei žaismingos akcijos. Kovo 21 dieną švenčiama Pasaulinė Dauno sindromo diena, kurią mūvimos skirtingos kojinės išreiškiant palaikymą ir toleranciją žmonėms su Dauno sindromu. Vaikai sužinojo nemažai naujos informacijos, bei mielai demonstravo palaikymą ir toleranciją mūvėdami skirtingas kojines.

                                                                         Socialinė pedagogė Lina Misevičienė

© 2018 m.   Berčiūnų pagrindinė mokykla  Visos teisės saugomos
Back
Next