Panevėžio r. Berčiūnų pagrindinė mokykla
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 190399151, Rožių g. 1, Berčiūnų k., LT-38357 Panevėžio r.
Tel/faksas. (8 45) 55 37 72, el. p. berciunumokykla@gmail.com

NAUJIENOS

1
2
3
 
 
 
4
1
2
3
 
 
 
4

Knygų pristatymas bibliotekoje

          Šviesią, pavasariu dvelkiančią dieną, per literatūros pamoką, išskubėjome į Panevėžio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Berčiūnų filialą - mokytoja pasiūlė dalyvauti netradicinėje užklasinio skaitymo pamokoje. Mus maloniai pasitiko bibliotekininkė Viktorija Kirdeikienė. Ji pristatė viešnią - viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkę Danutę Pamerneckytę, kuri supažindino mus ir pulkelį Berčiūnų bendruomenės narių su įvairia negrožine literatūra.
          Bibliotekininkė Danutė pabrėžė, jog skaitydamas tokią literatūrą nepailsėsi, tačiau įgysi žinių. Jeigu į rankas paimi romaną, turi baigti jį skaityti. O negrožinę knygą gali tik pavartyti, kai ką paskaitinėti, susirasti reikalingos informacijos. Net ir šių metų Vilniaus knygų mugėje pastebėtas didesnis skaitytojų domėjimasis negrožine literatūra. Pirmiausia buvo pristatytos istorinės knygos. Domėjimasis jomis neblėsta - jį skatina skaitytojų noras žinoti tiesą apie šalies, pasaulio praeitį. Įdomu tai, kad daugelį rodytų knygų parašė užsienio rašytojai. Pristatytos knygos praplės mūsų žinias apie Antrąjį pasaulinį karą, apie nesenus įvykius Ukrainoje. Po to vartėme ir žiūrinėjome biografines bei praktinių patarimų knygas apie žemdirbystę, daržininkystę. Dešimtokus sudomino specialistų patarimai, emigrantų patirtys Dariaus Sėlenio ir Zigmanto Jurevičiaus knygoje ,,Kaip gerai dirbti ir gerai gyventi Norvegijoje“, taip pat kunigo Algirdo Toliato naujausia knyga ,,Žmogaus ir Dievo metai“.
Mano smalsumą sužadino dvi knygos. Tai Magnuso  Lintono „Kokainas“ - knyga apie Kolumbiją, narkotikus, smurtą ir net apie „kokaino karalių“ - vieną žiauriausių pasaulio nusikaltėlių Pablo Escobarą. Antroji - Alex Monaco „Laimingi šunsnukiai". Joje, anot bibliotekininkės Danutės, autorius dalijasi sėkmės receptais. Jis pataria, kaip nuteikti save, kad daug pasiektum, skatina nebijoti ieškoti savo kelio gyvenime. Abi šias knygas pasiskolinau skaityti.
          Knygų pristatymą užbaigėme vaišėmis, pasidalijome įspūdžiais apie renginį. Mes, skaitytojai, dėkingi bibliotekininkėms už suteiktą puikią progą pavartyti nematytų knygų, sužinoti apie jas, padiskutuoti apie skaitymą.

                                                                                                Matas Vaitkevičius,
                                                                                                10-os klasės mokinys

Susitikimas su „Misija Sibiras 18“ dalyviu

          Kovo 7 dieną mokyklos mokiniai ir mokytojai susitikimo su „Misijos Sibiras 18“ dalyviu Matu Toliušiu.
Praėjusią vasarą misija vyko Kazachstane, nes dalyviai negavo Rusijos vizų. 24 jaunų žmonių komanda tvarkė kapines lietuvių politinių kalinių lagerių apylinkėse. Buvo sutvarkyta apie 200 lietuvių kapų, atnaujinti 4 memorialai, pagaminti ir pastatyti 6 kryžiai. Taip pat dalyviai susitiko ir bendravo su vietos lietuviais.
          Mokiniai stebėjo filmuotą medžiagą, klausėsi svečio pasakojimo. Vėliau Matas Toliušis atsakinėjo į gausius mokinių klausimus.
          Šis susitikimas buvo vienas iš renginių, skirtų Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti. Tai puiki gyvoji patriotiškumo ir pilietiškumo pamoka.

                                                                Rusų kalbos mokytoja Loreta Juknevičienė

Tolerancijos skatinimas

          Šiais metais mokyklos mokiniai prisijungė prie gražios bei žaismingos akcijos. Kovo 21 dieną švenčiama Pasaulinė Dauno sindromo diena, kurią mūvimos skirtingos kojinės išreiškiant palaikymą ir toleranciją žmonėms su Dauno sindromu. Vaikai sužinojo nemažai naujos informacijos, bei mielai demonstravo palaikymą ir toleranciją mūvėdami skirtingas kojines.

                                                                         Socialinė pedagogė Lina Misevičienė

„Aš saugus ir sveikas“

          Kovo 28 d. Berčiūnų pagrindinėje mokykloje su 7-8 kl. mokiniais turėjome pamokėlę apie traumas.
          Vaikų mokymams buvo pasitelktos priemonės, kurių dėka visiems teko išbandyti  pirmos pagalbos suteikimą. Žmogaus muliažo gaivinimas mokiniams suteikė galimybę  patikrinti ar žmogui reikia dirbtinio širdies masažo, prisiminti  paspaudimų ir įpūtimų santykį, galimą riziką gaivinančiąjam bei greitosios pagalbos telefono numerį. Heimlicho liemenės pagalba visi norintys pabandė padėti užspringusiąjam. Mokiniams buvo paaiškintas atspringinimo eiliškumas, kūdikių bei suaugusiųjų pagalbos teikimo skirtumai.
          Nors šie mokiniai ne pirmą kartą mokėsi suteikti pirmąją pagalbą, bet manau, priminti reiktų nuolatos.

                                                                                            VSPS Jūratė Čerškienė

Artėjant šventėms

          Šių metų balandžio pradžioje mokyklos bendruomenė pradėjo ruoštis vienai iš gražiausių pavasario švenčių - Šv. Velykoms.
          Pradinių klasių mokytojos su mokiniais koridoriuje dekoravo sieną vaikų gamintomis lėkštelėmis. Iš šių lėkštelių buvo sukurtas Didysis margutis.
          Etninės kultūros būrelio vadovas, istorijos mokytojas Saulius Kurnickas, socialinė pedagogė Lina Misevičienė kartu su mokiniais sukūrė erdvinį Didįjį margutį. Kiaušinis buvo dekoruotis audinio skiautėmis, iškarpomis. Mokiniai kiekvieną skiautę ir iškarpą kruoščiai prisiuvo įvairiomis technikomis. Šiuo Didžiuoju margučiu buvo papuoštas mokyklos fasadas, o margučio nuotrauka nusiųsta į „Vaikų Velykėlių“ konkursą. Konkurso organizatoriams dėkojame už dovanėles.

                                                                        Socialinė pedagogė Lina Misevičienė

Velykinių margučių dažymas

          Šiandien, t. y., balandžio 18 d. Berčiūnų pagrindinėje mokykloje vyko margučių dailinimo kūrybinės dirbtuvės. Rusų kalbos mokytoja Loreta Juknevičienė su norinčiais išmokti kitaip marginti kiaušinius nei tradiciškai mokiniais bei mokytojais kūrė savo Velykinio kiaušinio „dizainą“.
          Mokinių susidomėjimas šiomis margučių dailinimo kūrybinėmis dirbtuvėmis buvo toks didelis, kad pritrūko kiaušinių... Tai pirmieji margučiai šiais metais, kurie pasieks šių mokinių namus.
          Negaliu nepaminėti kaip buvo dekoruojami kiaušiniai.  Pirmiausia vaikai susiplakė kiaušinių baltymus. Tada prisirinko raštuotų stalo servetėlių. Jas plėšė, dėjo ant jau virtų kiaušinių ir teptuku aptepė kiaušinio baltymu. Po kokio pusvalandžio išmargintas lukštas jau buvo sausas ir galėjai dėtis į kuprinę. Namuose galės nustebinti saviškius, kaip paprastai ir sveikai galima išmarginti pagrindinį Velykų patiekalą.
          Ačiū tokiems kūrybingiems ir aktyviems pedagogams kaip Loreta, kurie visą dieną kantriai mokė visus marginti margučius!!!
          Visos mokyklos vardu taip pat labai norime padėkoti mūsų rėmėjui Viktorui, be kurio irgi nebūtų buvę galimybės surengti tokių užsiėmimų.
Linksmų Velykų!!!

                                                                                            VSPS Jūratė Čerškienė

Abejingų neliko

          Šių metų balandžio 12 d. mūsų mokyklos bendruomenės vieną šeimą ištiko didžiulė bėda - ugnis pasiglemžė gyvenamąjį namą su visais turimais daiktais. Šeima liko be nieko. Šios šeimos bėda nepaliko abejingų - tiek mokinių šeimos, tiek pedagogai, tiek aptarnaujantis personalas prisidėjo kas kiek galėjo. Tad mokyklos administracija nori padėkoti už ištiestą pagalbos ranką šiai šeimai, tokią sunkią akimirką.

                                                                                          Mokyklos administracija

Pažintinė edukacinė išvyka ,,Jausmų ir potyrių pliūpsnis“

          Mokykla įgyvendina Vaikų socializacijos, Smurto ir patyčių prevencijos programų projektą „Į emocijų pasaulį žengiu drąsiai“, kurio pagrindinis tikslas ugdyti mokiniams jausmų ir potyrių pažinimą, išmokti juos įvardinti bei skatinti apie tai atvirai kalbėti. Anykščiuose yra daugybė vietų, kuriuose ne tik galime pasigrožėti miesto kultūros paveldu, gamtos vaizdu, bet ir patirti daugybę potyrių bei jausmų.
          Atsižvelgus į šiuos aspektus 2019 m. gegužės 29 d. jungtinės ikimokyklinio ugdymo grupės ir 1-10 klasių mokiniai keliavo į pažintinę edukacinę išvyką - Anykščių miestą. Oras tądien nedžiugino, tačiau mokinių šypsenos ir motyvacijos patirti naujų potyrių neišbaidė net lietus. Pirmiausia vykome apžiūrėti Laimės žiburio. Arti prieiti nepavyko, nes vyko rekonstrukcija. Toliau vykome į Anykščių menų inkubatoriuje įsikūrusį COSMOS Paukščių taką, Anykščių Šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčios bokštą nuo kurio atsiveria Anykščių miesto panorama. Aplankėme Puntuko akmenį, Medžių lajų taką. Galiausiai atvykome į Labirintų parką, kuriame mokiniai apsilankė Apverstame name bei turėjo daugybę pramogų, varžybų komandomis pačiame labirintų parke.
          Tądien mokinių veiduose nedingo šypsena. Vaikai teigė patyrę daug nepamirštamų emocijų ir potyrių: džiaugsmą, baimę, pasitenkinimą įveikus savo baimes, laimę, pasitikėjimą komanda, bendrumą, nuostabą, susižavėjimą, susidomėjimą, palaikymą.

                                                                        Socialinė pedagogė Lina Misevičienė

         
         

„Mano dantukai stiprūs ir balti“

          Š. m. gegužės 30 d. į Berčiūnų pagrindinę mokyklą atvyko burnos higienistės iš odontologijos klinikos „Šypsena“.
          Priešmokyklinukams bei 1-4 klasių mokiniams buvo vedama pamokėlė apie dantukus. Vaikučiai žiūrėjo filmuką, atsakinėjo į klausimus, gavo dovanėlių. Burnos higienistės papasakojo apie dantų šepetėlius, dantų pastą bei dantų silantavimą. Mokiniai prisiminė kas dantukams kenkia, o kas juos saugo. Taip pat sužinojo kam reikalingos plokštelės ir breketai.

                                    Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Jūratė Čerškienė

         

Vienos dienos vasaros stovykla

          Mokykla įgyvendina Vaikų socializacijos, Smurto ir patyčių prevencijos programų projektą „Į emocijų pasaulį žengiu drąsiai“. Viena iš numatytų veiklų buvo vienos dienos vasaros stovykla, kurią organizavo Panevėžio r. Pedagoginė psichologinė tarnyba.
          2019 m. birželio 13 d. vienos dienos vasaros stovykla vyko mūsų mokykloje. Tądien į svečius atvyko Smilgių gimnazijos, Krekenavos Mykolo Antanaičio gimnazijos, Dembavos progimnazijos 5-7 klasių mokiniai.
          Vaikai loterijos būdu buvo suskirstyti į komandas. Vyko susipažinimo žaidimai, vaikai kūrė oro balionus su mintimis apie draugystę,  diskutavo ir rašė mintis apie rūkymą, alkoholio ir narkotikų vartojimą, neigiamą draugų įtaką, žaidė žaidimus, vėrė draugystės apyrankę, sakė palinkėjimus vieni kitiems. Specialistė iš Panevėžio moksleivių namų vedė dailės terapijos užsiėmimą.
          Stovyklos metu mokiniai patyrė nemažai jausmų ir potyrių: džiaugsmą, baimę, jaudulį, drovumą, nerimą, laimę, bendrumą, susidomėjimą.

                                                                        Socialinė pedagogė Lina Misevičienė

Paskutinis skambutis

          Birželio 21-ą dieną penkiems 40-osios laidos dešimtokams nuskambėjo paskutinis skambutis, paskelbdamas nueito mokyklinio kelio pabaigą ir naujojo pradžią. Jis privertė išeinančiuosius susimąstyti apie tai, kas nuveikta, išmokta, priminė daug mokyklinių akimirkų ir patirčių. Dešimt vaikiškų, jaunatviškų metų pralėkė akimirksniu. Nespėji apsidairyti - Paskutinis skambutis. Greitai bėga laikas.
          Paskutinė pamoka... Pirmokų ir pirmųjų mokytojų sveikinimai... Klasės auklėtojos prisiminimai... Paskutinis direktoriaus žodis... Paskutiniai apdovanojimai šioje mokykloje... Paskutiniai žodžiai mokytojams, draugams... Perduotas devintokams mokyklos raktas... Vaikystės sapnas jau baigėsi... Dešimtokai išskleidė savo sparnus... Laikas skristi... Laikas...
          Mielieji, neišbarstykite laiko veltui... Siekite svajonės. Sėkmės Jums tolimesniame gyvenimo kelyje!      
                                                                                    
                                                                                Klasės vadovė Sigita Gildutienė


© 2018 m.   Berčiūnų pagrindinė mokykla  Visos teisės saugomos
Back
Next