Panevėžio r. Berčiūnų pagrindinė mokykla
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 190399151, Rožių g. 1, Berčiūnų k., LT-38357 Panevėžio r.
Tel/faksas. (8 45) 55 37 72, el. p. berciunumokykla@gmail.com

NAUJIENOS

1
2
3
 
 
 

Mokslo ir žinių diena

          Saulėtą ir šviesų rugsėjo 3-iosios rytą, po nerūpestingų vasaros atostogų, visi skubėjome į mokyklą. Pasidabinę, nešini gėlėmis, pasiilgę draugų, mokytojų, ištroškę žinių.
Puoselėjant gražią tradiciją, mokslo metų pradžios šventė vyko mokyklos kiemelyje, kur skambėjo Lietuvos himnas ir buvo pakelta Trispalvė vėliava. O tada dešimtokai, paėmę už rankučių, vedė pirmokėlius į bažnyčią. Įkandin jų patraukė ir visi mokiniai, jų tėveliai, mokytojai. Mokslo ir žinių šventė tęsėsi Berčiūnų Lietuvos Kankinių bažnyčioje. Vyko iškilmingos Šv. Mišios. Po jų šventę vedėme mes, septintokai. Skambėjo eilės, aidėjo mokyklos daina. Sveikinimo žodį tarė mokyklos direktorius Leonas Miliukas. Sėkmingų mokslo metų visiems linkėjo svečias -  Panevėžio rajono savivaldybės tarybos narys Jonas Gritėnas. Iš bažnyčios vėl grįžome į mokyklą ir bendravome klasėse.
Pirmoji mokslo metų diena praėjo šventiškai ir linksmai. Ji nuteikė siekti mokslo žinių, gyventi vieningai, puoselėti savo mokyklą. Tikimės, kad visų laukia turiningi, darbingi, kupini ieškojimų ir atradimų metai.

                                                                                                    Sigita Bajoriūnaitė,
                                                                                                    Agnė Krištaponytė

Europos kalbų diena

          Rugsėjo 26 d. Europos Sąjungoje minima šventė, skirta europos kalboms. Mūsų mokyklos mokiniai taip pat prisijungė prie šios dienos minėjimo - kūrė bendrą Europos valstybių vėliavą, sprendė kryžiažodžius, mokėsi pasisveikinti įvairiomis kalbomis. Pradinukai piešė piešinius „Aš - Europos Sąjungos pilietis“, ieškojo informacijos apie valstybių sostines. Visus bendrai veiklai jungė draugystė.
          Kalba - tai miestas, kurio statybai kiekvienas žmogus, gyvendamas žemėje, atneša savo akmenį. Norisi tikėti, kad ši šventė paskatins mokinius labiau mokytis kalbų. Kitais metais sutarė visi, kad kurs Europos kalbų sodą. Visi pasidžiaugė prasminga diena ir tuo, kad mokytis kalbų ne tik reikalingas, bet ir įdomu.

                                                                                       Mokytoja Sigita Gildutienė

Varžybose šypsojosi sėkmė

          Š. m. spalio 6 d. Berčiūnuose vyko XXXII Lietuvos mokinių techninių sporto šakų spartakiados  kosminių modelių  finalinės varžybos. Jose varžėsi 40 dalyvių iš Berčiūnų, Dembavos, Vilniaus, Kauno, Širvintų, Marijampolės ir svečiai iš Daugpilio (Latvija). Sportininkai dalyvavo 4 klasių varžybose: S-3-A modeliai (raketa su parašiutu), S-6-A modeliai (raketa su juosta), S-4-A modeliai (sklandytuvai su raketiniu varikliu), S-8-D modeliai (radijo bangomis valdomi raketiniai sklandytuvai). Varžybos vyko nuo 9 val. iki 18 val.
          Tvyrojo puiki nuotaika, pakankamai geras oras ir puikūs laukai. Mums sekėsi neblogai. Jungtinės Panevėžio r. Berčiūnų pagrindinės mokyklos ir Panevėžio r. Dembavos progimnazijos komandos S-6-A klasėje užėmė I ir III vietas, S-3-A klasėje I ir II vietas, S-4-A klasėje I, II ir III vietas. Berčiūnų pagrindinės mokyklos 2 kl. Mokinys Donatas Politauskas tarp moksleivių tapo vicečempionu.

                                                                                      Mokytoja Lina Misevičienė
1
2
3
 
 
 

Svečiuose - Panevėžio lėlių vežimo teatras

          Rugsėjo pabaigoje visai mokyklos bendruomenei šventę sukūrė Panevėžio lėlių vežimo teatro kolektyvas. Mokyklos kiemelyje jis parodė muzikinę komediją ,,Lietuviški perdainavimai“.
          Spektaklio autorius ir režisierius - nusipelnęs Ukrainos meno veikėjas Jurijus Titarovas. Žiūrėjome linksmą, nuotaikingą vaidinimą. Skambėjo liaudiška muzika, o šmaikščią nuotaiką kūrė močiutė, auginusi morkas, kopūstus, šuo, paršelis, asilas, vilkas... Spektaklyje vaizduojama kaimo gyventojų kasdienybė. Buvo labai įdomu ir linksma. Pasibaigus spektakliui mąstėme apie tai, kas yra gėris, draugystė, sąžiningumas, teisybė, mandagumas... Supratome, jog blogis visuomet nubaudžiamas.
          Spektaklio kūrėjams dėkojome už puikų spektaklį, sukurtą gerą nuotaiką ir suteiktą džiaugsmą.

                                                                                             Viktorija Skukauskaitė,
                                                                                              5-os klasės mokinė

Šventėme Tarptautinę mokytojų dieną

          Kai medžiai, tie rudeniniai laikrodžiai, nusidažo aukso spalva, žinome: artėja spalio 5-oji - Tarptautinė mokytojų diena. Tą rytą puošnus plakatas - spalvingas dešimtokų sveikinimas - puikavosi ant mokytojų kambario durų. O į jį skubėjo nauji mokytojai - 9-10 klasių mokiniai, gavę progą paragauti pedagogo  duonos. Jie vedė pamokas ir išbandė savo gebėjimus būti mokytojais.
Visą pusdienį mokykla šurmuliavo. Šventišką nuotaiką kūrė gėlių žiedai, šypsenos, muzika... Buvo smagu matyti visus laimingus, pakiliai nusiteikusius. Žvakelių apšviestu taku minėti šventinės dienos rinkomės į aktų salę. Renginį vedėme mes, dešimtokai. Iš mūsų lūpų liejosi eilėraščių posmai, skambėjo gražiausi žodžiai, šilčiausi sveikinimai, nuoširdūs linkėjimai. Balsingiausi mokyklos dainorėliai skyrė mokytojams skambiausias dainas. Direktorius Leonas Miliukas pasveikino visus pedagogus ir mokytojas, švenčiančias garbingas darbo mokykloje sukaktis: Ireną Miliukienę, išdirbusią mokykloje 35-erius metus, Loretą Juknevičienę, kurios pedagoginis stažas - 30 metų, ir Sonatą Narkevičienę, mūsų mokykloje praleidusią 25-erius metus. O mes, dešimtokai, paėmėme interviu iš šių mokytojų ir parengėme šventinius stendus su nuotraukomis.
Dėkojome visiems mokytojams, kurie gražiausius savo gyvenimo metus paskyrė mums ir mūsų mokyklai. Norėtųsi, kad ne tik šventinę, bet ir kiekvieną dieną mūsų mokytojai jaustųsi mylimi, laukiami, reikalingi.

                                                                                             Gabrielė Radišauskaitė,
                                                                                             10-os klasės mokinė

Pamokėlė „Aš sveikas, nes švarus“

          Spalio mėnesį Berčiūnų pagrindinėje mokykloje su pirmos klasės mokiniais paminėjome Pasaulinę rankų plovimo dieną.
          Vaikučiams buvo papasakota kad dėl nepakankamos arba netinkamos rankų higienos galima užsikrėsti daugeliu infekcinių bei parazitinių ligų. Ypač svarbu plauti rankas ligų epidemijų metu: žiemą, kai plinta gripas; vasarą, kai padaugėja žarnyno infekcijų.
          Rodžiau kokie judesiai atliekami plaunant rankas ir priminiau, kad panages irgi reikia kruopščiai išsivalyti, trumpai kirptis nagučius.
          Papasakojau vaikučiams, kad jeigu vaikas  nešvariais pirštukais patrins akytes, gali prasidėti uždegimas; jeigu įsikiš juos į burną, taip pat negerai - ligų sukėlėjai ir kenksmingi mikroorganizmai gali sutrikdyti skrandžio arba žarnyno veiklą, sukelti pilvo skausmus ir viduriavimą.
          Kadangi klasėje prie praustuvių yra priklijuotas lipdukas su informacija, kad  rankas reikia plautis grįžus iš lauko, išėjus iš tualeto, prieš valgį ir t.t., tai vaikai tai jau žinojo.
          Jiems patiko, kai buvo pasakyta, kad svarbu ir gerai nusišluostyti rankas nusiplovus, nes  bakterijos dauginasi gerokai greičiau, jeigu rankos yra šlapios. Todėl nusiplauti ir tik nusipurtyti rankas nėra gera mintis. Geriausias būdas nusausinti rankas - pasinaudojant rankų džiovintuvu, o tuomet popieriniu rankšluosčiu. Džiovintuvas rankas iki reikiamo sausumo išdžiovins tik per 20 sekundžių, netrinti rankų vienos į kitą.
          Plaunant rankytes visada svarbu naudoti muilą.
          Vaikučiai sužinojo, kad apsisaugoti nuo mikrobų padeda tinkamas ir dažnas rankų plovimas.
          Su vaikučiais tikrinome jų rankytės miltelių ir žibintuvėlio pagalba.

                                    Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Jūratė Čerškienė

Tarptautinė nerūkymo diena

          Kasmet trečią lapkričio ketvirtadienį minima Tarptautinė nerūkymo diena. Šią dieną mokykloje buvo vykdomos įvairios veiklos. Mūsų  mažiausieji ir pradinukai žiūrėjo filmuką „Na, palauk!”, diskutavo apie netinkamą žalingą vilko įprotį, jo sveikatą bei atliko užduotėlę. 5-8 klasių mokiniai dalyvavo smagioje popietėje, kurioje buvo suskirstyti į tris mišrias komandas. Kiekviena komanda turėjo susigalvoti pavadinimą, šūkį ir prisistatymą. Po to laukė išbandymai: mokiniai dėliojo dėliones, vaidino situacijas, diskutavo, kūrė eilėraščius, skaičiavo, piešė, tikrino plaučius pūsdami balionus, drąsiausieji pasirašė ant madingo mokinio antinikotininės deklaracijos. 9-10 klasių mokiniai žiūrėjo įvairius filmukus, reklamas, diskutavo, sprendė kryžiažodį, susipažino su svetainės www.nerukysiu.lt pateikta informacija.

                                                                        Socialinė pedagogė Lina Misevičienė

Tarptautinė tolerancijos diena

          Kiekvienais metais lapkričio 16 dieną minima Tarptautinė tolerancijos diena. Šių metų tolerancijos dienos simbolis buvo raktas. Remiantis Tarptautinės istorinio teisingumo komisijos „Raktas puikiai tinka atrakinti žmonių mintims, širdžiai, jausmams ir įsileisti į savo minčių ir širdies labirintą šalia esantį kitokį žmogų ne tik savo išvaizda, bet ir kitokių pažiūrų, išpažįstančių kitą religiją. Kai kurie žmonės savo viduje turėdami pakantumą, supratimą, draugiškumą, kito priėmimą, pagarbą, ne visada tai atskleidžia kitiems, todėl kartais reikia turėti simbolinį raktą, kuriuo galime atrakinti žmogaus vidinį pasaulį ir padėti atsiskleisti šioms žmogaus savybėms“.
          Šią dieną pradinukai kirpo raktus, ant jų piešė, rašė mintis apie toleranciją, draugystę, pagarbą šalia esančiam. Vėliau savo raktais bandė atrakinti ant Tolerancijos šalies durų kabančią didelę spyną. 5-8 klasių mokiniai žiūrėjo Vilniaus „Laisvės“ gimnazijos pirmų klasių gimnazistų ir Kino klubo sukurtą filmą „Raktas“, diskutavo, atliko bendrą užduotį. 9-10 klasių mokiniai taip pat žiūrėjo filmuką. Tačiau jų laukė išbandymas - filmukas skirtas paaugliams, be garso ir anglų kalba. Mokiniai puikiai susidorojo su šiuo iššūkiu bei suprato filmuko idėją. Jie sumaniai atliko ir kūrybines užduotis.
          Visi mokiniai, mažomis grupelėmis ar klasėmis, iš senų, nereikalingų ir pamirštų raktų dėliojo žodį TOLERANCIJA. Užduotis nesunki, tačiau reikalaujanti komandinio darbo ir bendradarbiavimo. Vieniems sekėsi lengviau, kitiems sunkiau, bet visi šią užduotį įveikė sėkmingai.

                                                                        Socialinė pedagogė Lina Misevičienė

Šiaurės herojai mokykloje

          Mokykloje, kaip ir kasmet, šį rudenį vyko Šiaurės šalių literatūros savaitė, puoselėjanti šiaurietišką pasakojimų tradiciją, garsinį skaitymą ir šiaurės šalių literatūrą.
Šių metų tema - ,,Šiaurės herojai“. Pirmadienis, lapkričio 12-oji, buvo didžioji skaitymų jaukioje žvakių šviesoje diena. Tuo pačiu metu įvairiomis kalbomis Šiaurės ir Baltijos šalyse 2560 bibliotekų skaitytos ištraukos iš šiaurės šalių rašytojų kūrybos. Pradinių klasių mokiniai, penktokai ir šeštokai klausėsi ištraukos iš švedų rašytojų sutuoktinių Eliaso ir Agnes Våhlundų knygos vaikams „Superherojų vadovas“. Skaitymus pagyvino ekrane besikeičiančios knygos iliustracijos. Perskaitytą ištrauką mokiniai aptarė, pasidalijo kilusiomis mintimis, diskutavo apie patyčias. Vyresnieji po pažinties su norvegų rašytoju Simonu Strangeriu skaitė ištrauką iš šio rašytojo knygos paaugliams „Tie, kurių nėra“. Po to pasidalijo įspūdžiais, kalbėjo apie pabėgėlių integraciją Lietuvoje, apie tai, kas juos sudomino, sujaudino ar vertė susimąstyti. Bibliotekoje parengta paroda ,,Knygos apie herojus“. Per pertraukas mokiniai galėjo piešti ar spalvinti tema ,,Herojai Šiaurėje“. Pradinių klasių mokiniai su savo mokytojomis Irena Miliukiene ir Ona Lėpiene gamino ,,Herojės kaukes“. O penktokai ir šeštokai ,,Rašymo dirbtuvėse“ kūrė pasakojimus apie superherojus. Juos skaitydami ir užbaigėme savaitę, užgesinome simbolinę šviesą. Aktyviausi savaitės dalyviai buvo apdovanoti atminimo dovanėlėmis. 

                                                                                                    Audronė Turulienė

Pažintis su kario profesija

          Lapkričio 20 d. mokykloje lankėsi Panevėžio karo prievolės ir komplektavimo skyriaus atstovai: kapitonė Rasa Grigalienė ir vyr. seržantas Renaldas Stuknys. 5-10 klasių mokiniams vyko kario profesijos pristatymas. Renaldas Stuknys supažindino mokinius su karo tarnybos būdais, Lietuvos ginkluotųjų pajėgų struktūra, tarptautinėmis operacijomis, kuriose dalyvauja Lietuvos kariai. Jaunesniųjų klasių mokiniai turėjo galimybę susipažinti su ginklais, kuriuos į mokyklą atsivežė svečiai.

                                                                                                    Ignė Kairytė, 9 kl.

Tarptautinė draugo diena

          Lapkričio 29-oji - Tarptautinė draugo diena. Šią dieną skatinome visus prisiminti, pasveikinti savo draugus, pasakyti vieną kitą gerą žodį ir pabrėžti, kokie svarbūs šie žmonės yra mūsų visų gyvenime.
Mokykloje tą šventinį ketvirtadienį vyko įvairios veiklos: mažieji kūrė draugystės kompotą, draugystės torto receptus, rašė, koks turi būti draugas. Vyresnieji ant „Draugystės alėjos“ sienos galėjo rašyti įvairias mintis apie draugystę, palinkėjimus draugams. Vyriausieji noriai diskutavo apie draugus, atliko praktinę užduotį. Per lietuvių kalbos pamokas visi mokiniai kūrė eiles, rašė rašinius apie draugus ir draugystę.
Pasibaigus pamokoms, vaikai galėjo pašokti ir pabūti su draugais diskotekoje, kuri buvo skirta Draugo dienai paminėti.
Visos šios veiklos mokinius skatina stabtelti kasdienybėje ir pagalvoti apie prasmingus dalykus.

                                                                         Socialinė pedagogė Lina Misevičienė

Penktokų išvyka

          Kalėdos - tai laukiamiausia žiemos šventė, kurios vienodai pasiilgsta ir maži, ir dideli. Tai stebuklo kupinos akimirkos, praleistos artimiausiųjų apsuptyje, bei ramus metas, suteikiantis galimybę sustoti ir pagalvoti apie tai, kas svarbiausia. Nepamiršdami tradicijų ir svarbiausio kalėdinio akcento - eglutės, prasidėjus Adventui, gruodžio 3 d. mes, penktokai, lydimi auklėtojos Linos Misevičienės, lankėmės Kalėdinių žaisliukų muziejuje, Miežiškiuose. Turėjome galimybę pažinti senas švenčių tradicijas, eglutės puošybos ypatumus ir pamatyti gausybę įvairiausio laikmečio, skirtingo dydžio, struktūros, formos kalėdinius žaisliukus.

                                                                                                Renata Pipinytė, 5 kl.


Tarptautinė AČIŪ diena

          2019 m. sausio 11 d. mokykloje buvo paminėta Tarptautinė AČIŪ diena. Visi mokyklos mokiniai ir mokytojai rašė trumpas žinutes tėvams, draugams, mokytojams ir kitiems žmonėms, kuriems norėjo pasakyti ,,ačiū“. Vėliau visi lapeliai buvo sukabinti ant sienos sukuriant didelį žodį AČIŪ. 5-10 klasių mokinių ir mokytojų laukė ir sudėtingesnė užduotis - reikėjo atspėti, kokiomis kalbomis parašytas žodis ,,ačiū“. Kalbas vaikai atpažino gana sėkmingai. Tikimės, kad šios dienos minėjimas paskatins mokinius stebuklingąjį žodį vartoti dažniau nei dabar.

                                              Mokinių taryba ir socialinė pedagogė Lina Misevičienė

Laisvės gynėjų dienos minėjimas

          Sausio 13-oji Lietuvoje - tai Laisvės gynėjų diena. Sausio 11 d. minėjome tragiškų įvykių metines prisimindami tuos, kurie už mūsų laisvę paaukojo gyvybes. 8 val. dešimčiai minučių mokyklos languose uždegėme atminties žvakutes, taip prisijungdami prie akcijos „Atmintis gyva, nes liudija“, skirtos prisiminti ir pagerbti visus, žuvusius už Lietuvos laisvę. Pirmos pamokos metu mokiniai su mokytojomis kalbėjo apie tos dienos įvykius, žiūrėjo vaizdo įrašus.

                                                                       Istorijos mokytojas Saulius Kurnickas

Valandėlė apie užkrečiamas ligas
„Aš žinau kaip nesusirgti“

          Šiandien, t.y., sausio 22 d. su 2-3 kl. mokiniais Berčiūnų pagrindinėje mokykloje kalbėjomės apie užkrečiamas ligas. Aptartos svarbiausios apsisaugojimo priemonės nuo užsikrėtimo ir užkrėtimo, buvo atliekamos užduotėlės sveiko gyvenimo tema. Vaikučiai sužinojo kaip teisingai ir kada reikia plautis rankas, kad svarbu nepamiršti ir muilo. Aptarėm skiepų naudą, sniego „ragavimą“ bei vaisių ir daržovių nuplovimą prieš valgant. Mokiniai matavosi kaukes, kurios saugo mus nuo galimo pavojaus apsikrėsti, taip pat žiūrėjome filmukus higienos temomis.

                                    Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Jūratė Čerškienė

Valstybės 101-ojo gimtadienio minėjimas

          Prieššventinę savaitę mokyklos socialinė pedagogė Lina Misevičienė kartu su mokinių taryba vykdė akciją ,,Mano trispalvė Lietuva". Mokiniai gavo po žemėlapį - Lietuvos kontūrus. Turėjo spalvinti Lietuvą trimis vėliavos spalvomis: geltona, žalia, raudona. Nuspalvinę, iškirpę ir sukabinę piešinius vaikai pamatė, kad užduotį gavo vienodą, bet rezultatas skirtingas - kiekvieno Lietuva ypatinga. Mokiniai suprato tolerancijos svarbą. O mažieji jungtinės ikimokyklinio ugdymo grupės vaikučiai karpė trijų spalvų žiedus, kurie ,,pražydo" šalia vyresniųjų darbų.
          Vasario  16-osios išvakarėse mokyklos aktų salėje garsiai šventėme Lietuvos  nepriklausomybę. Vykdėme integruotą istorijos, lietuvių kalbos, geografijos ir muzikos projektą ,,Lietuva, Tau mano mintys, žodžiai“, kuriame dalyvavo visa mokyklos bendruomenė.
          Mokiniai renginiui ruošėsi iš anksto. Jie mokėsi dainų ir eilėraščių. Šventės vedėja - muzikos mokytoja Ligita Dauderienė - pabrėžė, kad kaip kiekvienas švenčiame savo gimtadienį, taip ir valstybė turi gimtadienį. Jo švęsti susirinkome kartu - juk kiekvienas iš mūsų gali didžiuotis tuo, kad gyvena laisvoje šalyje.
          Valstybės simbolika pasipuošę staliukus, mokiniai susėdo prie jų. Pirmiausia pristatyti namų darbai. Buvo džiugu regėti ir jausti, kaip nuoširdžiai kiekviena klasė atliko po muzikinį kūrinį - dainą apie Lietuvą. Tarp dainų skambėjo prasmingi žodžiai gimtinei, skaitomi septintokių Sigitos Bajoriūnaitės ir Agnės Krištaponytės. Istorijos mokytojas Saulius Kurnickas parengė užduotį ,,Asmenybių puota“ - klasėms reikėjo atpažinti ir įvardyti ekrane rodomas istorines asmenybes, po to - įžymias Lietuvos vietas. Paskui mokinių komandos, gavusios patarlių pradžią, turėjo jas užbaigti. Tada - geografinė užduotis: tuščiame žemėlapyje pažymėti, kurioje vietoje yra nurodyti miestai.  Galiausiai iš gautų raidžių reikėjo sudėti po žodį.
          Ši šventė - puiki galimybė pasisemti patriotinės dvasios, praplėsti savo akiratį. Jeigu stengsimės pažinti tėvų kraštą, jei dažniau vartysime jo istorijos lapus, tai giliau pajusime ir lietuviškos dainos, ir lietuviško žodžio grožį, jų skambesį. Atlikdami įvairias užduotis ir rungtyniaudami mokiniai parodė savo muzikos, istorijos, lietuvių kalbos ir geografijos žinias. Visiems buvo įdomu. Po gausybės smagių emocijų nuspręsta, jog laimėjo draugystė. Komandoms, šauniai dalyvavusioms renginyje, įteikti padėkos raštai ir saldžios dovanėlės. Tikimės, kad mokinių atmintyje ilgiau išliks įgytos žinios, nuoširdus, betarpiškas bendravimas.

                                                                       Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja
                                                                       Audronė Turulienė

© 2018 m.   Berčiūnų pagrindinė mokykla  Visos teisės saugomos
Back
Next