Biudžetinė įstaiga Panevėžio rajono savivaldybės administracija 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 188774594, Vasario 16-osios g. 27, LT-35185 Panevėžys
Tel. (8 45) 58 29 46, faks. (8 45) 58 29 75, el. p. savivaldybe@panrs.lt
 Naujienų prenumerata 

Žemės ūkio ministerijoje pradedama pertvarka

 

Nuo 2018 m. liepos 1 d. įsigalios Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM) struktūros pakeitimai. Šiuo metu ministerijoje yra 343 pareigybės, po pertvarkos liks 290 – darbuotojų skaičius sumažės 53 pareigybėmis, arba 15,5 proc. Naikinama viena vadovaujančioji grandis, stambinami padaliniai, atsiranda horizontalus požiūris į strategiškai svarbius klausimus.

Vakar surengtoje spaudos konferencijoje žemės ūkio ministras Bronius Markauskas sakė, kad dabartinė ŽŪM struktūra yra per daug hierarchinė, rengiami teisės aktai nueina labai ilgą kelią, nors valstybės valdymas gali būti efektyvesnis su gerokai mažesniais žmogiškaisiais resursais. Ministras pažymėjo ir tai, kad valstybės tarnyba dėl žemų atlyginimų darosi nekonkurencinga. Tai esą parodo pastaruoju metu ministerijos organizuojami konkursai.

ŽŪM skelbia, kad struktūros pakeitimas turėtų leisti kas mėnesį, preliminariais skaičiavimais, sutaupyti apie 60 tūkst. Eur, kurie bus skirti liekančių dirbti žmonių atlyginimams didinti.

Siekiant supaprastinti ministerijos veiklos procesus, naikinamos 24 departamentų direktorių, pavaduotojų bei departamentų patarėjų pareigybės (tai sudaro 46 proc. visų sumažinamųjų).

Vietoj 40 (3 savarankiškų ir 37 departamentų) buvusių skyrių liks 22 skyriai.

Po pertvarkos neliks 21 skyriaus vedėjo (40 proc. visų sumažinamųjų). Savarankiškiems padaliniams daugės funkcijų, o jų vadovai tiesiogiai bus atsakingi už padalinio veiklą.

Specialistų skaičius po pertvarkos nemažėja. Iki šiol ŽŪM jų buvo 264 (23 skyrių patarėjai ir 241 specialistas), liks 248 (44 skyrių patarėjai ir 204 specialistai). Pokytis – 16 darbuotojų, iš kurių 8-iems yra sudarytos sąlygos pereiti į Nacionalinį bendrųjų funkcijų centrą.

Nauja tai, kad, orientuojantis į rezultatus, steigiamos 9 naujos ŽŪM vyriausiųjų ir vyresniųjų patarėjų pareigybės. Jos bus nukreiptos strategiškai svarbiems horizontaliems klausimams (gerosios gamybos praktika, klimato kaita, trumpos ir ilgos grandinės, kooperacija,  inovacijos žemės ūkyje) organizuoti ir koordinuoti.

Nors ŽŪM darbuotojų profsąjunga pertvarkai nepritaria, ŽŪM vadovybė tikina neabejojanti, kad pokyčiai būtini ir ilgalaikėje perspektyvoje duos visokeriopą naudą ir ŽŪM darbuotojams, ir žemės ūkiui, ir valstybei.

 

 


Parengta pagal ŽŪM informaciją
 
 

Siųsti draugui
Paskutinis atnaujinimas: 2018-03-28 15:21:42
Spausdinimo versija
Twitter MySpace LinkedIn Facebook

Jūsų komentaras

Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

komentarų nėra
Atgal