Biudžetinė įstaiga Panevėžio rajono savivaldybės administracija 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 188774594, Vasario 16-osios g. 27, LT-35185 Panevėžys
Tel. (8 45) 58 29 46, faks. (8 45) 58 29 75, el. p. savivaldybe@panrs.lt
 Naujienų prenumerata 

Vyks Lietuvos ir NATO sąjungininkų karių pratybos

 

Informuojame kad gegužės, birželio mėnesiais vyks bendros su kitomis NATO valstybėmis tarptautinės karinės pratybos. Pratybos „Kardo kirtis 2018“ vyks Lietuvoje, Lenkijoje, Estijoje ir Latvijoje birželio 3–15 d., pratybose iš viso dalyvaus 18 tūkst. karių iš 19 NATO ir partnerių šalių. Panašiu metu Lietuvoje vyks nacionalinės pratybos „Perkūno griausmas 2018“, treniruosis iki 9 tūkst. dalyvių. Per pratybas bus vykdomos operacijos sausumoje, jūroje ir ore. Apie 1,1 tūkst. Jungtinių Amerikos Valstijų karinės technikos vienetų birželio pradžioje per pratybas „Kardo kirtis 2018“ iš Vokietijos per Čekiją, Lenkiją ir Lietuvą vyks į Latviją. Lietuvą ši technika dviem maršrutais pasieks per vadinamąjį „Suvalkų koridorių“ – maždaug 100 kilometrų pločio Lietuvos ir Lenkijos pasienio ruožą.

„Sieksime, kad dauguma šio judėjimo įvyktų naktį, kad iki minimumo sumažintumėme normalaus eismo trikdžius“, – teigė Jungtinių Amerikos Valstijų Sausumos pajėgų Europoje viešųjų ryšių atstovė pulkininkė Kathleen Turner.

Su pratybų veiksmais šalies gyventojams teks susidurti ir dienos metu. „Birželio mėnesį naktis yra labai trumpa, – kalbėjo kariuomenės Gynybos štabo karinio rengimo J7 valdybos viršininkas pulkininkas V. Šatas – Lietuvos gyventojų norėtume paprašyti tolerancijos ir kantrybės“.

Atsižvelgdami į vyksiančias pratybas, kviečiame gyventojus būti atidžius keliuose, laikytis kelių eismo taisyklių ir ramiai , be streso tęsti savo įprastinę veiklą, pratybų dienomis atidžiai planuoti savo keliones į kaimynines šalis.


 Vyr. specialistas mobilizacijai Skirmantas Vertelka
 
 

Siųsti draugui
Paskutinis atnaujinimas: 2018-05-10 14:29:07
Spausdinimo versija
Twitter MySpace LinkedIn Facebook

Jūsų komentaras

Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

komentarų nėra
Atgal