Biudžetinė įstaiga Panevėžio rajono savivaldybės administracija 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 188774594, Vasario 16-osios g. 27, LT-35185 Panevėžys
Tel. (8 45) 58 29 46, faks. (8 45) 58 29 75, el. p. savivaldybe@panrs.lt
 Naujienų prenumerata 

Vaikų socializacijos programos projektas „Draugystė po Gandriuko sparnu“

                   

Ramygalos lopšelyje-darželyje „Gandriukas“ 2019 m. gegužės–birželio mėn. pirmą kartą vyko Panevėžio rajono savivaldybės finanduojamas Vaikų socializacijos programos projektas „Draugystė po Gandriuko sparnu“. Projektą parengė ir vykdė logopedė metodininkė Gitana Dūdienė, ikimokyklinio ugdymo vyresn. mokytojos Donata Magylienė ir Neringa Rimkienė. Projekte dalyvavo dvi ikimokyklinio ugdymo grupės ir priešmokyklinio ugdymo grupė.

Pagrindiniai socializacijos uždaviniai vaikystėje yra kalbos įgūdžių formavimas, esminis asmenybės susiformavimas ir pagrindinių normų bei vertybių išmokimas. Projektas prasidėjo gegužės 3 d. diskusija dėl taisyklių, jų kūrimu ir pasirašymu. Visą gegužę kiekvieną savaitę buvo organizuojamos skirtingos veiklos: piešimas poroje „Susitarkim“, draugystės ir pasitikėjimo žaidimai, grožio ir vaidybos valandėlės, akcijos „Dienos pagalbininkas“ „Savaitės geranoris“, socialinė provokacija „Šiukšlė!!!“. Birželio 17 d., išvykos į Ramygalos biblioteką metu, vaikai gvildeno temą „Jausmai pasakose“, kūrė savo pasakos voratinklį. Birželio 21 d. vaikai vyko į Krekenavos regioninį parką, grožėjosi gamta, keliavo pojūčių taku. Pašilių stumbryne stengėsi įminti didžiąsias gamtos paslaptis, būti drąsūs – kriaušėmis vaišino stumbrus. Visi projekto dalyviai padarė išvadą „Kai žinau, tai nebijau, kai myliu, tai sauga“.

Birželio 26 d. Panevėžio gamtos mokyklos edukacijoje „Noriu žinoti, noriu globoti“ vaikai sėmėsi žinių apie įvairius gyvūnus, jų priežiūrą ir atsakingą globą. Mokėsi užkandžiais dalytis vieni su kitais. Birželio 28 d. vyko edukacijos „Noriu, kad pajaustum“ Ramygalos kultūros centre. Vaikai įvairiais pojūčiais stengėsi pažinti šamoto, stiklo, akrilo dažų, drobės savybes, bendrauti kurdami, dalytis idėjomis. Tą pačią dieną įvyko ir projekto uždarymas: paroda „To dar niekas nematė“, atminimo dovanėlių įteikimas, balionų paleidimas. Už balionus dėkojame rėmėjui „Floraistė“. Vaikų tėveliams dėkojame už vaišes. Projektinė veikla ir papildomos lėšos puikiai paįvairino vasaros veiklas lopšelyje-darželyje „Gandriukas“.


 

Siųsti draugui
Paskutinis atnaujinimas: 2019-07-31 13:07:49
Spausdinimo versija
Twitter MySpace LinkedIn Facebook

Jūsų komentaras

Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

komentarų nėra
Atgal