Biudžetinė įstaiga Panevėžio rajono savivaldybės administracija 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 188774594, Vasario 16-osios g. 27, LT-35185 Panevėžys
Tel. (8 45) 58 29 46, faks. (8 45) 58 29 75, el. p. savivaldybe@panrs.lt
 Naujienų prenumerata 

Vadokliečių būgno mušimo tradicija papildė Nematerialaus kultūros paveldo vertybių sąrašą

 

Daugiau nei prieš pusantro šimto metų pagaminto būgno garsus, skambėjusius Vadoklių miestelyje Šv. Velykų rytą dėl koronaviruso grėsmės tuščiame Švč. Jėzaus Širdies bažnyčios šventoriaus kieme, išgirdo ir liepos 2 d. Lietuvos nacionalinio kultūros centro surengtų vertybių įrašymo į Nematerialaus kultūros paveldo sąvadą iškilmių dalyviai. Tarp renginyje pristatytų naujų įrašytų vertybių – ir Velykų būgno mušimo tradicija Aukštaitijoje.

Iškilmingame renginyje Rotušėje įrašymą į nacionalinį sąvadą liudijantį sertifikatą Vadoklių kultūros centro direktorei Eugenijai Zakarkienei įteikė kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas. Panevėžio rajono savivaldybės meras Povilas Žagunis, sveikindamas vertybės teikėjus Vadoklių kultūros centro ir Panevėžio kraštotyros muziejaus atstovus, priminė, kad ši tradicija Panevėžio rajonui yra labai svarbi ir ypatinga tuo, kad vyksta nepertraukiamai, bei išreiškė pasididžiavimą ir atsakomybę saugoti visos Aukštaitijos nematerialiąją vertybę.

Šiemet Nematerialaus kultūros paveldo vertybių sąrašą taip pat papildė drevinė bitininkystė Varėnos krašte, Kuršių marių burvalčių vėtrungių gamyba, Lietuvos karaimų vestuvių tradicija, Mažosios Lietuvos delmonai, pirčių lankymo tradicija, Rasos šventė Kernavėje, totorių vestuvių pyrago čiakčiako tradicija, vietovardžių atminties ir vartojimo tradicija, Žemaičių Kalvarijos kalnų giedojimo tradicija.

Šiuo metu sąvade yra 32 vertybės, priskaičiuojant ir tris, esančias UNESCO Reprezentatyviajame nematerialaus kultūros paveldo sąraše: kryždirbystę ir kryžių simboliką Lietuvoje, lietuvių polifonines dainas – sutartines, Dainų ir šokių švenčių tradiciją Estijoje, Latvijoje ir Lietuvoje. Sąvado valdytojas Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, tvarkytojas – Lietuvos nacionalinis kultūros centras.


 Savivaldybės informacija

Siųsti draugui
Paskutinis atnaujinimas: 2020-07-03 15:42:54
Spausdinimo versija
Twitter MySpace LinkedIn Facebook

Jūsų komentaras

Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

komentarų nėra
Atgal