Biudžetinė įstaiga Panevėžio rajono savivaldybės administracija 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 188774594, Vasario 16-osios g. 27, LT-35185 Panevėžys
Tel. (8 45) 58 29 46, faks. (8 45) 58 29 75, el. p. savivaldybe@panrs.lt
 Naujienų prenumerata 

VTAS mobilioji komanda – pagalba krizę patiriančiai šeimai

 

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos Panevėžio apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus (VTAS) specialistai Panevėžio rajono seniūnijų seniūnams, socialiniams darbuotojams, atvejo vadybininkams, vaiko gerovės komisijų nariams ir kitiems specialistams pristatė tarnybos funkcijas, mobiliosios komandos teikiamas paslaugas šeimai, aptarė iškylančius klausimus.

Susitikimą inicijavo mobiliosios komandos specialistės, joms talkino Panevėžio rajono savivaldybės administracijos tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorė Donata Jesiūnienė.

„Svarbiausias mobiliosios komandos darbo tikslas – padėti krizę išgyvenančiai šeimai, kai nustatytas antras grėsmės vaikui lygis ir vaikas nebegyvena jam nesaugioje aplinkoje“, – pristatydama mobilios komandos specialistes sakė Panevėžio apskrities VTAS vedėja Žaneta Ginaitė.

Panevėžio apskrityje paslaugas teikiančioje mobiliojoje komandoje darbuojasi trys specialistės: psichologė Aura Svetikienė, socialinė darbuotoja Rasa Bložienė ir priklausomybės ligų specialistė Renata Karpovienė. Pasak darbuotojų, dažniausias mitas, su kuriuo joms tenka susidurti, kad būtent mobilioji komanda reaguoja į pranešimus apie galimus vaiko teisių pažeidimus.

„Mes atvykstame į šeimą tada, kai nustatytas antrasis grėsmės vaikui lygis ir vaikas buvo paimtas iš nesaugios aplinkos, tada suaugusiems pagalbą ir teikia mobilioji komanda – psichologas, socialinis darbuotojas ir specialistas, dirbantis su turinčiais priklausomybių. Mūsų komanda su šeima intensyviai dirba 14 dienų, ir tik po to sprendžiama, ar į ją gali grįžti vaikas“, – apie darbą pasakojo mobilios komandos socialinė darbuotoja Rasa Bložienė.

Kalbėdama apie darbo specifiką priklausomybės ligų specialistė Renata Karpovienė pabrėžė, kad dažnu atveju vaiko teisių pažeidimai įvyksta dėl alkoholio vartojimo, o dirbti su priklausomybę turinčiais asmenimis nėra lengva.

„Nelengva motyvuoti, kad jie pasiryžtų reabilitacijai, todėl itin svarbu įvairiais būdais juos paskatinti dalyvauti reabilitacinėje programoje, užtikrinti pagalbos tęstinumo galimybes“, – kalbėjo R. Karpovienė.

„Pagrindinis vaiko teisių apsaugos specialistų ir mobiliosios komandos darbo tikslas – kad vaikai gyventų biologinėje šeimoje ir saugioje aplinkoje. Todėl po krizės šeimoje 14 dienų turime intensyviai dirbti su tėvais, kad šie priimtų pagalbą, norėtų keistis, koreguoti savo elgesį, ir turime padėti šeimai gebėti tinkamai rūpintis vaiku, kad jam būtų saugu grįžti. Mūsų darbe labai svarbu, kad būtų pasirūpinta šeimos psichologine ir socialine gerove“, – sakė mobiliosios komandos psichologė Aura Svetikienė.

Tarpinstituciniame bendradarbiavime susiduriama su įvairiais iššūkiais: skirtingais tikslais, vertinimo metodais, lūkesčiais, požiūriais, prioritetais, profesine kalba ir pan. Nepaisant to, svarbiausia, kad, siekiant vaiko gerovės, būtų remiamasi partnerystės principais: abipusiu pasitikėjimu, lygiateisiškumu.

Mobiliosios komandos specialistės akcentavo, kad visų bendras tikslas – pagalba šeimai.

Viso šalyje šiuo metu veikia 12 mobiliųjų komandų.


 VVTAĮT Panevėžio apskr. MK informacija
 
 

 

Siųsti draugui
Paskutinis atnaujinimas: 2019-10-31 08:25:55
Spausdinimo versija
Twitter MySpace LinkedIn Facebook

Jūsų komentaras

Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

komentarų nėra
Atgal