Biudžetinė įstaiga Panevėžio rajono savivaldybės administracija 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 188774594, Vasario 16-osios g. 27, LT-35185 Panevėžys
Tel. (8 45) 58 29 46, faks. (8 45) 58 29 75, el. p. savivaldybe@panrs.lt
 Naujienų prenumerata 

Užgavėnės Upytėje

Vasario 13 dieną mokyklos koridoriuje suklego balsai. Ilgaplaukiai „žydai“ siūlė ką nors pirkti, linksmieji „čigonai“ prašė tiesti delną ir pranašavo ateitį, baltais chalatais vilkintys „daktarai“ įtikinėjo pagydantys visas ligas, muzikantas linksmino armonikos garsais... Šurmuliuojančiame būryje mokytojai ir mokiniai pažino Upytės tradicinių amatų centro direktorę Aušrą Sidorovienę, kuri kvietė po pamokų pratęsti linksmybes – taip prasidėjo Užgavėnių šventė, simbolizuojanti žiemos išvarymą.

Po pamokų pradinių klasių mokiniai, pasipuošę kaukėmis, susirinko kieme prie besikūrenančio laužo. Užgrojus muzikai, susikibę rankomis, dainuodami ir trepsėdami suko ratelius. Vikrumą išbandė lenktyniaudami estafetėse: „sodino bulves“, striksėjo įlipę į maišą, žingsniavo įsispyrę į „pėdas“ – kad tik greičiau, kad tik vienas kitą aplenktų. Nenorinčios pasitraukti žiemos kovą su išsiilgtu pavasariu įkūnijo Lašininio ir Kanapinio dvikova. Supleškėjus šiaudinei Morei, pakvipo mieliniais blynais – tokius skanius moka iškepti tik mūsų valgyklos šeimininkės.

Vakare tai vienur, tai kitur sulojantys šunys pranešė, kad po kaimą vaikšto persirengėliai. Daugelis kaimo žmonių jų laukia ir už linkėjimą greičiau sulaukti pavasario pavaišina saldainiais, sausainiais, obuoliais. Taip baigėsi Užgavėnės – šventė, atėjusi iš pagonybės laikų, pažyminti ateinančio pavasario laukimo pradžią, o vaikams suteikianti saviraiškos džiaugsmą.


 Direktorė Jurgita Zalatorienė
 
 

Siųsti draugui
Paskutinis atnaujinimas: 2018-02-22 09:46:26
Spausdinimo versija
Twitter MySpace LinkedIn Facebook

Jūsų komentaras

Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

komentarų nėra
Atgal