Biudžetinė įstaiga Panevėžio rajono savivaldybės administracija 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 188774594, Vasario 16-osios g. 27, LT-35185 Panevėžys
Tel. (8 45) 58 29 46, faks. (8 45) 58 29 75, el. p. savivaldybe@panrs.lt
 Naujienų prenumerata 

Užgavėnės Paliūniškio bendruomenėje

 

Kovo 2-ąją į Valdo ir Vilijos Ivaškų dvarelio kiemą rinkosi pėsti, ratuoti Paliūniškio ir aplinkinių kaimų gyventojai su vaikais, anūkais ir svečiais. Antroji pavasario diena – reikia išvaryt iš kiemo, kaimo žiemą. Jau nuo tolo visus Užgavėnių taip laukusius ir bendran pasibuviman skubančius pasitiko Paliūniškio kaimo kapelos „Kaimynai“ balsai, nes pačius muzikantus paslėpė Užgavėnių kaukės. Linksmybės pritraukė žydukų, čigonų ir kitokių persirengėlių.

Nors besitraukianti žiema vis kvėptelėdavo šaltu oro gūsiu, netrūko norinčių smagiai suktis rateliuose, dalyvauti žaidimuose, kuriuos vedė bendruomenės pirmininkė Lijana Kubilienė. O po smagumo norėjosi ir pasistiprinti – skaniausių blynų čia pat prikepė bendruomenės šeimininkės Dalia ir Audronė. 

Gražiausios kaukės rinkimuose akys raibo nuo kaukių gražumo ir įvairumo, o po jomis slėpėsi nuo pačių mažiausių bendruomenės narių iki solidžių tetų ir dėdžių. Tad apsispęsti ir pasirinkti buvo nelengva.

Blynais su įvairiausiais skanumynais ir patepimais pasivaišinus nebegaila buvo ir prilupto Lašininio, kuriam gerokai kliuvo nuo pavasarį kviečiančio ir dienų bėgimo valdžią perimančio Kanapinio ar dūmais virstančios Morės. Tegul tik traukiasi žiema, pražysta pro šalį tekančio Lėvens pakrantės, ryškesnį žalią drabužį rengiasi prie kaimo priglundanti Žalioji giria.


 Paliūniškio kaimo bendruomenės narė Dalia Meškonytė
 
 

Siųsti draugui
Paskutinis atnaujinimas: 2019-03-12 13:34:35
Spausdinimo versija
Twitter MySpace LinkedIn Facebook

Jūsų komentaras

Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

komentarų nėra
Atgal