Biudžetinė įstaiga Panevėžio rajono savivaldybės administracija 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 188774594, Vasario 16-osios g. 27, LT-35185 Panevėžys
Tel. (8 45) 58 29 46, faks. (8 45) 58 29 75, el. p. savivaldybe@panrs.lt
 Naujienų prenumerata 

Uždangą pravėrė Naujamiesčio Galerijos teatras

 

Žymus vokiečių poetas R. M. Rilkė teigė, kad žmogaus gyvenimas – tai  teatro uždanga, už kurios tūno didžiausios paslaptys. Naujamiesčio kultūros centro Galerijos teatras, susikūręs prieš metus, 2018 m. pavasarį, jau pravėrė uždangą ir atskleidė keletą žmogaus gyvenimo paslapčių. Žinomas šalies aktorius ir režisierius Andrius Povilauskas, subūręs mėgėjų  teatro grupę, per pusmetį pastatė pjesę „Kalvio pasaka“, parašytą pagal Martyno Vainilaičio eiles.

Galerijos teatro aktoriai – tai naujamiestiečiai mokytojai Alma Briedienė, Dalius Dirsė, Paulius Grinkas, Laura Šinkūnienė, Sigitas Žaluda, mokiniai Aurelija Briedytė, Aivita Čiūraitė, Kamilė Dagytė, Liucija Grinkaitė, Akvilė Magylaitė, Aistė Puriuškytė, Pranas Vilimavičius, kultūros centro-dailės galerijos direktorė Vigyta Dumbrienė, dailininkas – vadovėlių iliustratorius Martynas Vilimavičius, algirdiškietė medikė Nijolė Sadauskienė ir panevėžietis verslininkas Žilvinas Kavoliūnas. Premjera įvyko gruodžio 17 d. Spektaklis dar buvo rodomas 2018 m. gruodžio 19 d. ir jau šių metų vasario 14 d. Visi seansai sulaukė didelio  žiūrovų dėmesio. Pasak režisieriaus, šią pjesę jis pasirinko neatsitiktinai, nes ilgai nešiojosi, brandino savo  mintyse, planuose. Šis M. Vainilaičio kūrinys turi lietuvių tautai gerai pažįstamą krikščioniško tikėjimo ir laiko rato kodą, o eiliuotas tekstas, paprasta, suprantama mintis užburia ir įtraukia žiūrovą, skatina peržvelgti savo gyvenimo kelią, pasverti ir įvertinti pirmiausia dvasines vertybes. Pakalbintieji pastebėjo, kad spektaklio metu salė ir scena tapo vientisa bendruomene, nes vaidinantys aktoriai – tai jų kaimynai, draugai, bičiuliai, pažįstami. Labiausiai žavėjo darni atlikėjų – aktorių choreografija, puikiai tariami žodžiai ir sakiniai giliai suvokiant ir jaučiant jų prasmę, scenografijos ir aprangos minimalizmas, kuriantis profesionalios ir rimtai apgalvotos scenos įspūdį.

Režisieriaus Andriaus ir Galerijos teatro grupės ateities planuose dėliojami pasirodymai teatrų festivaliuose, kitose rajono miestelių scenose ir naujos premjeros, kurios, kaip sakė bibliotekininkė Albina Saladūnaitė, suteikia puikią progą aktoriams atverti savo dūšios turtus žiūrovui ir vėl išgyventi šventę.


 Galerijos teatro atstovas viešiesiems ryšiams ir komunikacijai Sigitas Žaluda
 
 

Siųsti draugui
Paskutinis atnaujinimas: 2019-03-04 16:32:48
Spausdinimo versija
Twitter MySpace LinkedIn Facebook

Jūsų komentaras

Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

komentarų nėra
Atgal