Biudžetinė įstaiga Panevėžio rajono savivaldybės administracija 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 188774594, Vasario 16-osios g. 27, LT-35185 Panevėžys
Tel. (8 45) 58 29 46, faks. (8 45) 58 29 75, el. p. savivaldybe@panrs.lt
 Naujienų prenumerata 

Trakiškiečiai linksmino didžiulio tarptautinio festivalio publiką

 

Pirmąjį vasaros savaitgalį Miežiškių kultūros centro Trakiškio padalinio liaudiškos muzikos kapela „Juostvingė“ dalyvavo XXI Lietuvos, Latvijos ir Estijos kaimo muzikantų ir kapelijų festivalyje „Ant rubežiaus“. Šis tradicinis renginys per ilgą gyvavimo laikotarpį tapo vienu svarbiausių ir didžiausių šalies liaudiškos muzikos festivalių: 2018 m. „Ant rubežiaus” Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos įtrauktas į Lietuvoje rengiamų tęstinių prioritetinių mėgėjų meno renginių sąrašą; prioritetiniu jis pripažintas ir Šiaulių miesto savivaldybės.

Festivalis skirtas plačiajai visuomenei – ir šeimoms, ir jaunimui, ir senjorams. Jame gausu įvairiaspalvių veiklų, tris dienas nuo ryto iki vakaro pėsčiųjų bulvare šurmuliuoja Lietuvos ir Latvijos tautodailininkų, amatininkų, kulinarinio paveldo meistrų ir prekybininkų mugė, o didžiojoje festivalio scenoje pasirodo tradicinės ir stilizuotos kapelos, modernaus folkloro grupės ir pavieniai kaimo muzikantai iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos. Šiais metais festivalyje dalyvavo 45 kolektyvai ir daug pavienių kaimo muzikantų: armonikininkų, bandonininkų, mandolinininkų.

Kapela „Juostvingė“ įspūdingajame renginyje pristatė beveik pusvalandžio trukmės koncertinę programą, buvo itin šiltai sutikta publikos, kuri kartu su trakiškiečiais dainavo jų dainas.

„Juostvingės“ vadovė Audronė Kirsnienė džiaugiasi, kad muzikantai turėjo progą dalyvauti itin puikia atmosfera pasižyminčiame, organizatorių vaišingumu džiuginančiame renginyje: „Buvo labai smagu: pasirodėme gerai, žmonės mums ir plojo, ir pagal mūsų muziką šoko. Festivalio organizatorius garsiojo „Jonio“ muzikantas Pranciškus Trijonis negailėjo dėmesio, mus, kaip ir kitus muzikantus, ir pasitiko, ir išlydėjo, su kiekvienu pabendravo. Puikios gastrolės“.

 


Miežiškių kultūros centro informacija ir nuotraukos
 
 

 

Siųsti draugui
Paskutinis atnaujinimas: 2018-06-05 16:26:43
Spausdinimo versija
Twitter MySpace LinkedIn Facebook

Jūsų komentaras

Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

komentarų nėra
Atgal