Biudžetinė įstaiga Panevėžio rajono savivaldybės administracija 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 188774594, Vasario 16-osios g. 27, LT-35185 Panevėžys
Tel. (8 45) 58 29 46, faks. (8 45) 58 29 75, el. p. savivaldybe@panrs.lt
 Naujienų prenumerata 

„Tik tai, kas tikra“: projektas apie kartas, sujungtas muzikos

 

Panevėžio rajono muzikos mokykla kartu su Panevėžio rajono švietimo centru ir VšĮ Aukštaitijos RTR rengia bendrą projektą „Tik tai, kas tikra“. Projektu siekiama puoselėti tradicines kartų – vaikų, tėvų, senelių – vertybes ir skatinti drauge muzikuoti.

Projekte kartu su jaunimu dalyvaus Trečiojo amžiaus universiteto (TAU) lankytojai iš trijų seniūnijų – Krekenavos, Ramygalos ir Naujamiesčio, kuriose įsikūrusi Muzikos mokykla ir jos skyriai.

Ramygalos gimnazijoje kovo 17 d. 15 val. duris atvers chorinės muzikos laboratorija „Giedu dainelę“. Joje dalyvaus Muzikos mokyklos jungtinis jaunių choras (vadovės Vaida Nevulienė, Vijoleta Kirpotienė) ir lengvosios muzikos orkestras, vadovaujamas Kęstučio Plančiūno. Jaunių choras žada imtis neįprastos užduoties – mokyti TAU lankytojus chorinio dainavimo.

Krekenavos Mykolo Antanaičio gimnazijoje kovo 26 d. 15 val. Muzikos mokyklos folklorinis ansamblis  (vadovė Daiva Tijūnonienė) ir tradicinių kanklių ansamblis „Kanklytės“ (vadovė Loreta Venslavičienė) TAU Krekenavos fakulteto  lankytojus pakvies į etnokultūrines dirbtuves „Kas po mano sodelį vaikščiojo“. Paklausę koncerto senjorai kartu su jaunaisiais muzikantais mokysis tautinių dainų.

Balandžio 23 d. 15 val. Naujamiesčio Šv. Apaštalo evangelisto Mato parapijos namų salėje TAU klausytojai įsijungs į liaudies muzikos kūrybines dirbtuves „Susieikime kartu“. Juos groti skudučiais ir kitais tautiniais instrumentais mokys Muzikos mokyklos Astos ir Audriaus Dervinių vadovaujamas tautinių instrumentų orkestras „Žilvitis“ ir mokytojos Janinos Mikalkevičienės vadovaujami armonikieriai.

Bendros veiklos bus filmuojamos ir kuriamos keturios TV laidos.

Visi susibūrimai, prasidėję paskaitomis, peraugs į koncertą, o šis – į kūrybines dirbtuves ir bendrą kūrybinį pasirodymą. Dalis TV laidos bus skiriama papasakoti tikrai istorijai. Laikų kūrėjai atskleis, kokią įtaką padarė muzika tame krašte gyvenančiai šeimai, kaip pakeitė  žmonių gyvenimus, nuspalvino juos šviesesnėmis spalvomis, kaip tėvų ir senelių pavyzdys įkvėpė vaikus pamilti muziką.

Ketvirtasis, finalinis renginys taps švente ir balandžio 30 d. 15 val. pakvies į tradicija tapusį Motinos dienai skirtą koncertą „Tau, mano Mamyte“ Bistrampolio koncertų salėje.

Dalyvaus Panevėžio rajono muzikos mokyklos kolektyvai: skudutininkų ansamblis (vadovė Loreta Venslavičienė), akordeonininkų orkestras (vadovės Diana Venckienė ir Janina Mikalkevičienė), tautinių instrumentų orkestras „Žilvitis“ (vadovai Asta ir Audrius Derviniai), jungtinis jaunių choras (vadovės Vaida Nevulienė, Vijoleta Kirpotienė, Jecinta Garbaliauskienė), lengvosios muzikos orkestras (vadovas Kęstutis Plančiūnas) ir TAU trijų fakultetų – Ramygalos, Krekenavos bei Naujamiesčio – klausytojai.

Koncerte bus pristatyti projekto veiklų rezultatai – jaunimo ir senjorų atliekami bendri kūriniai.

Keturios TV laidos tuo pačiu kaip ir projektas pavadinimu – „Tik tai, kas tikra“ gegužės mėnesį bus rodomos TV8 eteryje. Savivaldybės informacija
 
 

Siųsti draugui
Paskutinis atnaujinimas: 2020-03-10 10:07:05
Spausdinimo versija
Twitter MySpace LinkedIn Facebook

Jūsų komentaras

Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

komentarų nėra
Atgal